PILDID: Maailma moodsaim kruiisilaev Quantum of the Seas jõudis täistuledes New Yorki

 (17)
PILDID: Maailma moodsaim kruiisilaev Quantum of the Seas jõudis täistuledes New Yorki
New Yorki saabumine.Foto: Royal Caribbean International

Eile jõudis Royal Carribeanile kuuluv maailma moodsaim ja maailmas suuruselt kolmas kruiisilaev Quantum of the Seas üle Atlandi New Yorki. See aga ei jää laeva kodusadamaks.

Quantum of the Seas talvitub USA-s New Jerseys ja jätkab siis teekonda üle Vaikse ookeani, et jõuda oma tegelikku kodusadamasse - Shanghaisse.

Royal Carribean ei koonerda pressiteates ülivõrretega: uut laeva nimetatakse uueks ajastuks kruiisilaevanduses, maailma esimeseks nutilaevaks ja sadade maailmas esimesena kasutusele võetud uute tehnoloogiliste lahenduste koduks.

See toob ka kruiisilaevanduse 21. sajandisse, lisatakse.

Foto: Royal Caribbean International


Foto: Royal Caribbean International
Seotud lood:

Quantum of the Seas pakub esimesena kruiisilaevadest ülikiiret Internetti, maailma esimest robotiseeritud baariletti, kus kokteili segavad tööstusrobotid, langevarjusimulaatorit, väikseid autosid platsil ringisõitmiseks, ulmelisi multimeediaseintega varustatud baare ja saale jne.

Samas kritiseerisid Southamptonis laeva külastanud briti ajakirjanikud kohati mittetöötavat tehnikat: WiFi olevat olnud aeglasevõitu nagu laevadel ikka ning robot-baariteenindaja loksutas kokteile maha ja jäi vahepeal seisma.

Foto: Royal Caribbean International

167 800 tonnise veeväljasurvega ning 4180 reisijat mahutav kruiisilaev alustas oma esireisi üle Atlandi ookeani Southamptonist, et peatuda esialgses kodusadamas New Jerseys.

Moodsaima kruiisilaeva uued atraktsioonid

Laeva sisekajutites on võimalus siiski ka merele vaadata. Selleks on loodud virtuaalsed rõdud, mis näitavad hiigelekraanidel just seda pilti, mis väljast avaneb. Ekstreemsema meelelahutuse jaoks on
langevarjusimulaator tuuletunnelis, surfisimulaator tehislainetega basseinis ning kaljuromimise sein. SeaPlex on maailma suurim spordikompleks, mis laevadel kunagi olnud.

North Stari vaatekapsel. Foto: Royal Caribbean International

Vaatekapsel North Star tõuseb 41 meetri pikkuse kraananoole otsas kõrgele laeva kohale või sõidab laeva kõrvale, et pakkuda avaramaid vaateid nii laevale endale kui ka lähedalt mööduvatele vaatamisväärsustele, näiteks New Yorgi vabadussambale.

Bionic Bar. Foto: Royal Caribbean International

Robotiseeritud Bionic Baris saavad külastajad jälgida, kuidas tööstuslikud robotid neile kokteile valmistavad ja serveerivad. Kogu laev on kaetud piisavalt kiire WiFi-ühendusega, mis lubab üle õhu striimida kõrgkvaliteediga videot.

Virtuaalse rõduga kajut. Foto: Royal Carribean International