PILDID: kui sügiskülm poeb naha vahele, mine kuuma liiva sisse


PILDID: kui sügiskülm poeb naha vahele, mine kuuma liiva sisse
FOTO: ASMAA WAGUIH / SCANPIX

Egiptusest jaapanini pakutakse turistidele omapärast spaa-ravikuuri: kuuma liiva sisse matmist. See laste mäng on täiskasvanute jaoks tõsine protseduur reuma, seljavalude ja külmetuse ravimiseks.

Egiptuses Siwas kõrbeliiva maetud mees pole mitte terroristide pantvang, vaid Lääne-Egiptuses pakutava raviprotseduuri patsient. Päeva kuumimal ajal, kui päike paistab lagipähe ja kõik loomad ning inimesed otsivad varju, kus rahulikult lesida, kaevatakse rahulolev turist kuuma liiva sisse küpsema. Aitab reuma, lihasevalude, impotentsuse ja paljude muude hädade vastu, usuvad kohalikud ravitsemise asjatundjad. Patsiendid lõdvestuvad, pea kaitstud päikese eest väikese päevavarjuga ning rüüpavad kõrrest piparmündi-jääteed. Järgneb jalamassaaž.

FOTO: ASMAA WAGUIH / REUTERS / SCANPIX

Sama protseduuri pakutakse lisaks Egiptusele ka Jaapanis. Seal on rannaliiv vulkaaniline ning läheb päikese käes veel kuumemaks, sest on tumedam. Protseduur kestab umbes 15 minutit, siis on kergelt läbikeedetud patsient valmis edasiseks töötluseks massaaži ja kreemidega.

Jaapani liivakümblus. Foto: (CC) Thilo Hilberer / Flickr