PEA MEELES! Kui külastad mõnda linna, siis otsi need kolm kohta esimesena üles

 (4)
PEA MEELES! Kui külastad mõnda linna, siis otsi need kolm kohta esimesena üles
Foto: Unsplash

Kui suundud avastama mõnda enda jaoks uut linna ja oled majutuskohta kohvri ära viinud, siis on väga tähtis, et teeksid esimese asjana endale selgeks, kus asub lähim apteek, pangaautomaat ja hea internetiühendusega koht. Miks?

Apteek

Reisimisel on sageli erinevate ravimite suhtes kehtestatud piirangud. Seetõttu ei saa me välisriiki igasuguseid rohte kaasa võtta. Kuna reisi ajal võib juhtuda nii mõndagi, siis tasub teada, kus on apteek, sest vajadusel saad rohu kiiresti kätte. Hea oleks, kui tegemist on ööpäevaringselt avatud apteegiga.

Pangaautomaat

Kodumaal reisides saad ilmselt igal pool oma deebet- või krediitkaardiga asjad korda aetud. Välismaal olles võivad olud olla teised ja ette võib tulla igasuguseid olukordi. Näiteks võib mõnes kohas olla makseterminal rivist väljas või maksta saab vaid sularahas. Seetõttu on hea, kui tead, kust saad vajadusel sularaha.

Hea internetiühendusega koht

Eestis oleme harjunud, et igal pool on hea internetiühendus. Paljudes riikides on internetiühendus halvem ja Wi-Fi pole sageli tasuta. Võib-olla lähed kohta, kus on halvad lood ka mobiilileviga. Seetõttu on igaks juhuks hea teada, kus asub lähim hea internetiühendusega koht. Selliseks kohaks võib olla näiteks hotell, kohvik või kaubamaja.

Allikas: nytimes.com