Parimad lennujaamad Euroopas 2016

 (14)
Tallinn kõrgel kohal!
Parimad lennujaamad Euroopas 2016
München

Euroopa parimate lennujaamade väljaselgitamiseks paluti reisijatel neid oma üldise kogemuse põhjal hinnata.

Arvesse võeti järgmisi faktoreid:

  • Mugavus (puhkealad, istumiskohad väravates)
  • Teenused, rajatised ja tegevused
  • Toitlustus
  • Sisserände kontroll ja turvalisus
  • Klienditeenindus
  • Puhtus

Lennujaamad, mis parima tiitli välja teenisid, on üheaegselt nii nauditavad kui efektiivsed. Need lennujaamad annavad kindluse, et neis on lihtne liikuda ning mugavus on samuti oluline, lisaks pakutakse täiendavaid teenuseid nagu raamatukogu, ootesaalid ja hooajalised atraktsioonid.

Tallinn ja Porto tõestavad, et väikesedki lennujaamad on sama head kui hiiglaslikud monstrumid. Zürich, Viin, München ja Helsingi näitavad, et hästi paigutatud toidukauplus on vaieldamatu tõmbenumber, mis rahvamasse ligi meelitab. Kuid parimatest parim – tänavune kõige-kõige lennujaam pakub suurepärast terminalide võrgustikku ning loodetavasti hulgaliselt inspiratsiooni kogu ülejäänud maailma lennujaamadele.

Seotud lood:

Ja siin need reisijate arvates kümme kõige paremat Euroopa lennujaama on.

1. Müncheni rahvusvaheline lennujaam, Saksamaa (MUC)

Uuringus osalenu vaatenurk: Lennujaama põhiplaan teeb väravast väravasse liikumise lihtsaks. Kõige efektiivsemalt majandatud lennujaam.

Müncheni rahvusvaheline lennujaam sai parima Euroopa lennujaama tiitli juba teist aastat järjest. Terminalides on olemas kõik, mis seda tiitlit toetab – puhtus, klienditeenindus ja üldine organiseeritus – , viidud peaaegu teaduslikule tasemele. Kuid sellised pisiasjad nagu tasuta hommikukohvi ja väga hea kvaliteediga toit nii restoranides kui toidukauplustes, viib ta teistest lennujaamadest sammu võrra ettepoole. Tukastamisalad ja tasuta WiFi on teised olulised väärtused, kuid pruulikoja, mini-golfiraja, uisuväljaku, surfi ja hooajalise jõuluturu vastu ei saa miski. München on ideaalne kombinatsioon reisimiseks hädavajalikust ja unikaalsetest täiendavatest teenustest.

Teenused: maksa-palju-kasutad ootesaalid, tasuta WiFi, magamiskambrid, pruulikoda, lennujaama ekskursioonid, kasiino, 24 h toitlustus, pagasi hoiustamine, puhkealad, dušid, kino, mini-golf.

München

2. Helsingi Vantaa lennujaam, Soome (HEL)

Uuringus osalenu vaatenurk: Kõik kulgeb ladusalt. Kõik töötab. Puhas, mugav, sõbralik ja efektiivne.

Meeldiv arhitektuur ja armastusväärne personal on Helsingi Vantaa lennujaama alustalad, mida armastavad nii pikemalt peatujad kui kiiresti läbijooksjad. Magamiskambrid on tõenäoliselt ühed omapärasemad ja väärtustatumad osad terminalist. Kuigi punkte lisavad ka tasuta WiFi ja 24 h toitlustus. Turvakontrolli järjekorrad võivad mõnikord liiga pikad olla, kuid see-eest leidub hulgaliselt pistikuid, kus telefone ja arvuteid laadida ning kohti, kuhu eralduda.

Teenused: maksa-palju-kasutad ootesaalid, tasuta WiFi, tasuta ja tasulised magamiskambrid, lennujaama ekskursioonid, raamatuvahetus, 24 h toitlustus, pagasi hoiustamine, puhkealad, dušid, töökohad.

Vantaa