Parimad kohad, kuhu sõita detsembris

 (1)
Uus-Meremaa
Uus-MeremaaFoto: Shutterstock

Detsember on üks populaarsemaid aegu reisimiseks ja seda põhjusega - ausalt on välja teenitud kas päikeseline puhkus või mõnus suusareis ja pühade ajal ning vahel on töölt eemal viibimine palju muretum ja lihtsam. Kus on soodne, kus on soe, kus saaks suusad alla panna?

Uus Meremaa

Uus-Meremaa suurimad elamused on seotud saarte hingematvalt kauni loodusega - ja seal on praegu südasuvi!
Uus-Meremaa on hea paik mägedes ronimist ja jalgsi matkamist harrastajate jaoks. Selleks tarbeks on loodud suur hulk spetsiaalseid radu. Neist kuulsaim on 53,5 km pikkune Milford Track, mis kulgeb Lõunasaare edelaosa mägedes ja parasvöötme vihmametsades.
UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Uus-Meremaalt kaks looduslikku objekti ja üks looduslik-kultuuriline objekt. Nimetatud looduslikud objektid on Uus-Meremaale kuuluvad arktilised saared (kogupindala 765 km2, paiknevad 47. ja 53. lõunalaiuse vahel) ning Lõunasaare 26 tuhande km2 suurune edelaosa, mida tuntakse maoori keelse nimega Te Wahipounamu. Maailmapärandi nimistusse kuuluvaks looduslik-kultuuriliseks objektiks on Põhjasaare keskosas asuv 796 km2 suurune Tongariro rahvuspark. Uus-Meremaad külastab aastas enam kui 2,4 miljonit turisti.

LOE VEEL: Reisijuht Uus-Meremaa Kääbiku-teemalistesse võttepaikadesse