Paigad, millest on saanud inspiratsiooni Disney parimad filmid ja mida saad vaatama sõita!


Paigad, millest on saanud inspiratsiooni Disney parimad filmid ja mida saad vaatama sõita!
Šotimaa lossid-kindlused oma muinasjutulises ilus on olnud ühed inspiratsiooniallikad.Wkimedia commons

1991. aastal tehti Oscarite galal ajalugu: parimaks filmiks nimetati Walt Disney Studios’i „Kaunitar ja koletis“. Varem polnud ükski animafilm sellise tähelepanu osaliseks saanud. Ning praeguseni on neid olnud kokku vaid kolm: lisaks „Kaunitarile ja Koletisele“ veel „Pixar’s Up“ (2010) ja „Toy Story 3“ (2011).

Disney filmid on vaimustavad, seda ei saa keegi eitada. Lood, millest need jutustavad ja kangelased, kes neis filmides ekraanil tegutsevad-laulavad, on lummavad. Kui tavalised mängufilmid võetakse üles piltilusates hoonetes ja imekaunitel maastikel, siis Disney filmid sõltuvad animaatorite kujutlusvõimest – millistena nad jutustused ekraanile võluda suudavad.

Paljude animafilmide tegevus toimub ka n-ö päriseluks mõeldud paikades või on neist ainest saanud: „Peeter Paan“ ja „101 dalmaatsia koera“ Londonis ja „Pocahantas“ Põhja-Ameerika metsikus looduses, „Lõvikuningas“ inspireerituna Keenia savannidest. Ning muidugi „Jumalaema kirik Pariisis“ ja Pariis!

Seotud lood:

Ka teiste filmide tegevuspaigad on reaalsest elust ainest saanud. Kust?

„Tuhkatriinu“ ja Saksamaa

Tuhkatriinu loss on stiliseeritud versioon sellest, millest praeguseks on saanud Walt Disney World’i maaglise kuningriigi siluett.

Valgetest kividest, sillerdava fassaadi, tumesiniste tornitippude ja uhkete vallikraavidega kuulus palee on tegelikult hübriid, mis kokku pandud üle kogu Euroopa kogutud tükikestest. Kõige suuremaks eeskujuks on olnud Baierimaal asuvad kaks renessansiajastu kindlust: Château de Chenonceau ja Château de Chaumont. Samad kindlused on andnud inspiratsiooni ka „Uinuva kaunitari“ lossile.

Tuhkatriinu loss. Wikimedia commons