ÕNNELIK ÕNNETUS | Legendaarne lennuk plahvatas, kuid kõik pardalviibinud jäid ellu

 (1)

USAs Texase osariigis Burneti kohalikus lennujaamas plahvatas õhkutõusmisel 74 aastat vana lennuk C-47 Bluebonnet Belle. Lennuk oli teel Wisconsini õhuetendusele. Tegemist oli õnneliku õnnetusega, sest keegi lennukis olnud 13 reisijast ei saanud isegi vigastada. Õnnetuse põhjused on uurimisel, kuid tükike olulist ajalugu on hävinenud.

Saatuslik õnnetus

Kogu meeskond on väga tänulik ja õnnelik, et kõik reisjad ellu jäid, kuid lennuki näol on siiski tegu väga suure kaotusega. Meeskonnaliikmete jaoks oli The Bluebonnet Belle väga tähtis, sest märkis olulist osa ajaloost ning lennuki restaureerimisega oli palju vaeva nähtud, et ajaloo osake veelgi kauem püsiks. Veel ei ole kindel, mis sai valesti minna ja mis täpselt juhtus, sest lennukis olnud meeskonnaliikmed on pikka aega tegutsenud professionaalid ning alati on kasutusel ranged turvameetmed ja nii ka sel korral. Tegemist on traagilise lõpuga hoolega hoitud lennuki jaoks, kuid spetsialistid uurivad, mis võis valesti minna.


The Bluebonnet Belle

The Bluebonnet Belle ehitati 1944. aastal ning seda kasutati teises maailmasõjas varustuse ja sõdurite transpordilennukina. Lennukis olid alles veel turvarihmadega istmedki, millel istusid langevarjurid enne lahingusse hüppamist. Belle lendas pikka aega Kanadas, kuid saadeti 1995. aastal lõpuks kodumaale vanaduspuhkust veetma ning 2002. aastal annetati lennuk Õhujõudude mälestusühingule. Lennuk oli küll lennukõlbulik, kuid vajas siiski põhjalikku restaureerimist, et seda oleks võimalik jälle tööks kasutada. Viimastel aastatel kasutati The Bluebonnet Belle’i pigem õhuetenduste jaoks, kuid eelmise aasta sügisel, pärast orkaan Harvey laastamistöid kasutati ka seda lennukit räsitud paikadesse abipakkide viimiseks. See oli esimene kord pärast pikki aastaid, kui lennukit eesmärgipäraseks tööks kasutati.

Seotud lood:

Vaata videost täpsemat õnnetuse kajastust ja arutelu, mis põhjusel võis lennuk plahvatada.

Allikas: www.kxan.com