Oluline! Google tegi lükke, mistõttu on Eestist USAsse reisijatel nüüd väiksem võimalus petta saada

 (3)
Nyc
NycFoto: Ilmar Saabas

Netihiid Google puhastas hiljuti USA elektroonilise viisa ESTA otsingutulemused, mis tähendab, et ESTA kohta internetist infot otsivad kasutajad satuvad suurema tõenäosusega ametlikule leheküljele.

Alates 2010. aastast kasutuses olev ESTA on USA elektrooniline reisiluba, mida viisanõudest loobumise programmi alla kuuluvate riikide kodanikud (s.h. Eesti) saavad taotleda USA-sse sisenemiseks kuni 90 päevaks, kuid see ei võrdu viisaga, vahendab Trip.ee.

Probleem ESTA-ga tekkis varsti peal selle avanemist. Nimelt ilmus Google’i otsingutulemuste tippu rohkesti mitteametlikke lehekülgi ja püsisid seal kuni viimase ajani, vaatamata Google’ile esitatud korduvatele kaebustele. Seda tehti näiteks läbi reklaami, mis ei vastanud tehnoloogiagigandi kasutustingimustele.

Kuigi ESTA ametlik teenustasu on 14$ (10$ reisiloa eest ja 4$ teenustasuks), küsisid mitteametlikud ESTA vahendajad BBC andmetel summasid, mis ulatusid üle 80 dollari. Trip.ee foorumis leiab näite, kuidas satuti lehele, kus ESTA eest küsiti lausa 88$. ESTA mahtu arvates võib arvata, et tegemist on väga suure äriga.

Loe teema kohta rohkem Trip.ee-st.