Oled kodus kinni? Need 12 kuulsat muuseumi on võimalik läbi tuuritada ka virtuaalselt

 (7)
Oled kodus kinni? Need 12 kuulsat muuseumi on võimalik läbi tuuritada ka virtuaalselt
Foto: Unsplash

Kodus karantiinis olemisega kaasnevad nii mõnedki keerulised probleemid ning need pole seotud ainult sellega, kas oled ikka koju varunud piisavas koguses toitu ja muud vajalikku, et kaks nädalat poodi külastamata mööda saata. Meelelahutuslikus mõttes tähendab see samuti, et sul hakkab ühel hetkel lihtsalt meeletult igav ja Netflixist sarjade vaatamine seda isu enam ei rahulda.

Õnneks on aga olemas üks viis, kuidas saada osa kultuurist ja end harida, kuigi kodust välja minna ei saa. Google Arts & Culture lõi käed üle 500 muuseumi ja galeriiga üle maailma, et võimaldada igal inimesel minna virutaalsele tuurile ja avastada näitusi läbi arvutiekraani ka siis, kui füüsiliselt asub muuseum/galerii teises maailma otsas.

Google Arts & Culture kollektsiooni kuuluvad näiteks Van Goghi muuseum Amsterdamis kui ka Guggenheim New Yorgi linnas ning lisaks veel sajad kohad, kust võid ammutada uusi teadmisi kunsti, ajaloo ja teaduse teemadel.

Külasta näiteks neid häid muuseume:

 1. Briti muuseum, London
 2. Guggenheim muuseum, New York
 3. National Gallery of Art, Washington
 4. Musée d’Orsay, Pariis
 5. National Museum of Modern and Contemporary Art, Seoul
 6. Pergamon Museum, Berliin
 7. Rijksmuseum, Amsterdam
 8. Van Gogh Museum, Amsterdam
 9. The J. Paul Getty Museum, Los Angeles
 10. Uffizi galerii, Firenze
 11. MASP, São Paulo
 12. National Museum of Anthropology, Mexico City
Seotud lood:

Paraku ei ole võimalik kõiki populaarseid kunstimuuseume ja galeriisid läbi Google Arts & Culture kollektsiooni imetleda, aga paljud muuseumid pakuvad ka oma kodulehtedel virtuaaltuure. Näiteks Pariisis asuv Louvre on üks neist, kelle väljapanekuid läbi kodulehe vaadata saab.

Selleks, et näha veel rohkemaid Google Arts & CUlture kollektsiooni muuseume, külasta kollektsioonide kodulehte SIIN.

Allikas: Travel and Leisure

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
 • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
 • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!