OLE KAVAL | Selle suve nädalad, mil saad populaarsetesse sihtkohtadesse reisida kuni 49% odavamalt!

 (5)
OLE KAVAL | Selle suve nädalad, mil saad populaarsetesse sihtkohtadesse reisida kuni 49% odavamalt!
Pilt on illustreerivFoto: Pixabay

Paljud meist naudivad Eesti praegust kuuma ja päikeselist ilma, kuid see ei anna põhjust jätta kasutamata parimaid reisivõimalusi väljaspool riiki. Eriti siis, kui võtta arvesse, et lennud võivad olla odavamad kui bensiiniraha, mis kulub kodumaal reisimiseks.

Eestlaste reisikirg on suur. Kuhu lennupileteid kõige rohkem otsitakse, saab teada lennuotsingute analüüsist.

Reiside metaotsingumootori momondo.ee asjatundjad teostasid eestlaste sooritatud lennuotsingute analüüsi ja koostasid kümne selle aasta kõige populaarsema sihtkoha paremusjärjestuse.

Vastavalt momondo.ee teabele veedab suur osa eestlasi suvepuhkuse Euroopas. Hispaania, Itaalia ja Kreeka on kolmel esimesel kohal kõige enam eelistatud maade hulgas, kuhu minnakse. USA, Ukraina ja Gruusia on pingereas ainsad Euroopa-välised maad.

Kui jõuame sihtpunktideni suvel, leiame tipus Malaga. Selle põhjus võib olla tõsiasi, et selles linnas on erinevaid võimalusi rannapuhkuseks, ent samal ajal pakub ta kultuurilisi vaatamisväärsusi. Malaga sadamalinnas toimub palju huvitavaid näitusi, näiteks Andy Warholi erinäitus, mis on lahti septembrini. Ajastades ärasõidu sellesse sihtpunkti, võivad Eesti reisijad säästa kuni 48,2% võrreldes kõige kallima keskmise hinnaga suvel.

Siit tabelist näed, millal ja kuhu on kõige odavam minna:

Seotud lood:

Sihtlinn

Edasi-tagasilennu keskmine hind väljumisega Eestist, EUR

Odavaim reisinädal

Sääst lendudelt, mis väljuvad odavaimatel nädalatel, %

1.

Malaga

241,5

20.-26. august

48,2%

2.

Barcelona

213

6.-12. august

26,5%

3.

London

173

20.-26. august

37,3%

4.

Corfu

317,5

6.-12. august

49,7%

5.

Amsterdam

193

20.-26. august

35,5%

6.

Milan

166,5

16.-22. juuli

26,1%

7.

Paris

194

20.-26. august

25,5%

8.

Odessa

221

27. august – 2. september

28,5%

9.

New York

503

27. august – 2. september

43,4%

10.

Tbilisi

243

6.-12. august

21,6%

Malaga ületab teise populaarse Hispaania linna Barcelona. Linn on kultuuriliselt rikas ja seal on vilgas ööelu. Samaaegselt meie pakutud reisiaegadega on augustis seal filmi- ja kunstifestivalid. Siin Eestis hakkame me tavaliselt juuli lõpus juba mõtlema oma sügis-talvise garderoobi uuendamisest, kuid Barcelonas on ikka veel kuni 30 kraadi sooja. Seega on augusti algus parim aeg reisida sinna mitte ainult püüdmaks päikeselisi päevi, vaid ka säästmaks lennuga kuni 26,5%. Kolmandal kohal asuv London on hoolimata aastaajast hea mõte. Ent Suurbritannia pealinna külastamisel sel suvel on palju mõjuvaid põhjuseid. Notting Hilli karneval Londonis on suurim tänavakarneval Euroopas ja see on käesoleval aastal 25. ja 26. augustil. Sissepääs on kõigile tasuta, lisaks on edasi-tagasilennud selle kuu lõpus kõige odavamad.

Ainus paik, mis nõuab pikamaalendu, on New York. Seda otsib peaaegu sama arv inimesi kui Pariisi, Odessat ja Tbilisit.

Sellest hoolimata on enamus sihtkohti nimekirja tipus suurlinnad. See võib tähendada, et paljud eestlased peavad neid sihtkohtadeks või kavatsevad oma reisi algul veeta seal mõned päevad ja seejärel liikuda mererannale lähemale.

Momondo uurimus sellest, kuidas leida odavaimad lennud, näitas samuti, et broneerimine 60 päeva väljasõiduajast ette võib säästa keskmiselt 34% võimalikust lennupileti hinnast. Teisipäevad on broneerimiseks odavaimad ja te saate säästa kuni 11%, samas laupäevad võivad lisada teie piletihinnale kuni 10%. Ning püüdke lennata õhtuti, seega võite tõenäoliselt säästa veel 9%.