Nii äge algatus! Viini hobutaksod on endale saanud uue töö

 (2)
Nii äge algatus! Viini hobutaksod on endale saanud uue töö
Foto: EPA / Scanpix

Viin on kuulus oma hoburakendite poolest, mis igal aastaajal kaunistavad nii Hofburgi kui Püha Stefanuse katedraali esist oma tuttide ja kaunite tõldadega. Viini kesklinna tänavatel kajab alati kabjaplagin, ilma milleta Viin oleks mõeldamatu. Viinis kutsutakse neid hoburakendeid Fiakeriteks ja eriolukorras on nad saanud uue ülesande.

Seoses koroonaviiruse puhanguga on Viini kuulus hobutakso ehk Fiaker jäänud ilma oma tööst sõidutada turiste mööda linna. Koos Hotell Intercontinentaliga on ellu kutsutud uus projekt. Hobuakendid varustavad nüüd riskigruppe ja neid, kes kodudesse kinni on jäänud, toiduga.

Seega "Toit ratastel" projekt on saanud uue toreda versiooni. Aga see on ka paras väljakutse, sest kitsastel tänavatel hobutõlla parkimine nõuab harjutamist nii kutsari kui hobuste poolt.

Sõidetakse kahekesi, kaaslane haarab toidukoti ja viib vastavale aadressile. Niipea kui inimesed teada said, et toidutellimiseks saab saata teate Fiakerile, haarasid nad sellest kohe kinni. Toidu hea kvaliteedi eest hoolitseb Hotell Intercontinentali köök ja valmistab päevas 250 tasuta einet.

Intercontinental Viin on juba 50 aastat institutsioon, mis linna juurde kuulub ja selle peadirektor Brigitte Tattner otsustas, et neil on seega lausa kohustus ulatada oma abistav käsi.

Ka Austria raadio tellib oma toidu kohale hobuse ja kutsariga. Idee algatajaks oli Christian Gerzabek organisatsioonist Pro Fiaker-Kultur, kes avaldas ka rõõmu, kui positiivselt aktsioon on vastu võetud nii nende poolt, kes seda kasutavad kui inimeste poolt tänaval, kelleni on jõudnud teave, mida Fiakerid teevad. Kõik tunnevad rõõmu sellest, et hobused saavad end liigutada, mida neile hädasti vaja on, sest turistide sõidutamine mööda linna on praeguseks ära kukkunud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!