Neli soovitust oma reisikohvri kadumamineku vältimiseks

 (5)
Tallinna Lennujaamas
Tallinna LennujaamasFoto: Tanel Meos

Menshealth.com jagab neli kindlat nõuannet, mis vähendavad võimalusi, et reisikohver lennujaamas kaotsi läheb.

tavaliselt reisikohvrid ei kao jäädavalt, vaid hilinevad, kuna nendega tuleb lennujaamas ette sekeldusi. Et neid vältida, saab ka ise midagi ära teha.

1. samm: jäta kotti kontaktinfo

Jäta välimisse taskusse oma reisimarsruut ja kontaktinfo. Kui kotisanga küljes olev kood on kadunud, siis välistaskus olevast infost võib olla abi.

2. samm: paki nii, et turvatöötajatele vähem huvi pakuks

Kui turvatöötajad märkavad midagi kahtlast, võetakse kott lahti ja see tähendab viivitust. Üsna tõenäoliselt võib siis pagas lennukist maha jääda. Aita turvatöötajat - paki nii, et kahtlusi ei tekiks. Juhtmed kinnita kummiga, et need mööda kotti laiali poleks ja läbivalgustamisel pommijuhtmeid ei meenutaks. Kahtlase kujuga asjad pane lihtsalt ligipääsetavasse sahtlisse. Näiteks metall-osadega jalanõude vastu võidakse huvi tunda - jäta need teiste asjade peale.

3. samm: kindlusta kotilukud

Tõmba tõmbukud kokku käepideme alla, et need ei jääks kuskil külgedel millegi (näiteks pagasilindi) taha kinni. Kui lukustad kohvri, kasuta TSA poolt tunnustatud lukku - see tähendab, et turvatöötajad saavad lukku ja kotti lõhkumata selle oma tööriistadega avada.

4. samm: varu aega

Mine varakult kohale, sest viimasel hetkel saabudes võib küll ise lennukile jõuda, kuid pagas jääb maha. Äraantava pagasi turvaliseks jõudmiseks lennukile tuleks jätta aega vähemalt 90 minutit.