Need on kümme kõige põnevamat nurgatagust sihtkohta Euroopas

 (16)
Need on kümme kõige põnevamat nurgatagust sihtkohta Euroopas
Giverny, Monet´ aiad.Foto: (CC) Donar Reiskoffer / Wikipedia

Kui tavaliselt annavad reisisaidid nõu kõige tuntumate kohtade külastamiseks, siis seekord on TripIt koostanud edetabeli kümnest Euroopa tuntud paiga nö nurgatagusest vaatamisväärsusest.

TripIt proovib oma nurgataguste sihtkohtade edetabelis lähtuda sellest, et need jääksid kõige populaarsemate sihtkohtade juurde. Kui Eiffeli torn või Big Ben nähtud, siis saab kohe sinnasamasse lähedale mõnesse ootamatusse kohta sukelduda ja avastada selle, mida miljonid turistid pole varem leidnud, unustades end Eiffeli või Praha silla juurde.

Turistiradadelt natuke kõrvale jäävate paikade edetabel on järgmine.

Pariis, aga mitte Eiffel, vaid Giverny

Kui vähegi aega jääb, soovitab TripIt külastada 80 kilomeetrit Pariisist loodesse jäävat Claude Monet’ piltilusat kodu ja aeda Givernys. Sinna saab mugavalt rongiga. Kuna kunstnik valis välja just selle koha, kuhu püsivalt jääda, siis tasub see tõesti üle vaadata - Monet´ maastikud on imelised. Vaadata saab Monet’s maja ja aeda, Givernys asub ka impressionismi muuseum.

London, aga mitte Big Ben, vaid Stratford-upon-Avon

Vana hea Inglismaa otsimiseks tuleb siiski Londoni kesklinnast eemale sõita. Tegemist on William Shakespeare’i kodulinnaga. Ajas saab tagasi rännata ligi 800 aastat. Kuninglikus Teatris mängitakse endiselt Shakespeare´i tükke.

Rooma, aga mitte Kolosseum, vaid Positano

Foto: (CC) Stepanie Costa / Flickr


Roomast tuleb võtta ette väike reis lõunasse, Vahemere äärde. Pastelsed majad on ritta laotud mäenõlvale türkiissinise mere ääres. Elutempo on aeglane ja rahulik, aega võib veeta ujudes või ka paadiretkega Capri saarele.

Barcelona, aga mitte Gaudi, vaid Camp Nou

FC Barcelona on jalgpallifännile loomulikult tähtsam kui midagi muud. Aga ka teistel võib olla huvitav külastada seda maailma suurima fännihulgaga meeskonna pesa. Käi ära jalgpallivõistlusel ja Camp Nou muuseumis.

Veneetsia, aga mitte Murano, vaid Burano

Üsna paljud turistid suunduvad Veneetsias paadireisile mööda kanaleid ja jõuavad Muranosse. Aga Murano klaasivabriku asemel (või lisaks) ei tasu mööda lasta võimalust ära näha Burano erksavärvilised fassaadid. See on vana kaluriküla omaette saarel, kus kalurimajad värviti erksaks, et merelt tulles kaugelt ära tunda. Fotohuvilised saavad sealt head värvikad pildid.

Firenze, aga mitte Piazza della Signoria, vaid Fiesole

Firenzes käiakse imetlemas vaadet linnale ja ajaloolise vanalinna peaväljakut. Lisaks veel mitut tuntud kohta. Kuid linna kohal Toscana mägedes asub Fiesole, kust avanevad ideaalsed vaated Toscana maastikele. Teele jääb ka Villa Medici.

Praha, aga mitte Karli sild, vaid Viin

See kõlab küll kahtlaselt hoopis naaberriigi pealinna külastada, aga kui aega on, siis miks mitte - Hapsburgide impeeriumi keskus 18. sajandist on siinsamas, 300 km kaugusel. Käi ära Schönbrunnis, Hofburgis ning jõulu ajal ka Euroopa ühel ilusaimal jõuluturul. Ja siis Karli sillale tagasi.

Berliin, aga mitte Brandenburgi väravad, vaid Sachsenhausen

Sünge koht tegutses ligi kümme aastat natsi-Saksamaa kontsentratsioonilaagrina II Maailmasõja ajal. Poliitiliste vangide koonduslaager on nüüd hariduslik muuseum.

Dublin, aga mitte Guinness, vaid Galway

Keldi kultuuri saab maitsta küll ka Iiri pealinnas, aga rannikulinna Galwayd ei peeta asjata kõige iirilikumaks paigaks riigis. Naudi Guinnessi õlut ja lase end ümbritseda iiri muusikutest, sõbralikest pubikülastajatest ning veeda üks mõnus päev, jalutades ka Salthilli promenaadil.

Amsterdam, aga mitte kanalid, vaid Keukenhoffi aiad

Foto: (CC) Tiago Fioreze / Wikipedia


Kevaditi suunduvad turismibussid Amsterdamist välja põldudele. Need on tuntud värvilised lillepeenrad, mille taustal saab endast värvikaid pilte teha. Tulpide vahel on hea ka piknikku pidada.

Milliseid huvitavaid, kuid turistide esimesest valikust välja jäävaid kohti oled ise Euroopas avastanud? Kirjuta kommentaaridesse.