Need kohad tõmbavad fototuriste kõige enam: maailma ja Eesti enimpildistatud paigad

 (16)
Need kohad tõmbavad fototuriste kõige enam: maailma ja Eesti enimpildistatud paigad
Sightsmapi kaardil on "kuumad" kohad enimpildistatud.Ekraanipilt Sightsmap.com lehelt

Sightsmap koostab maailma vaatamisväärsustest omapärast kaarti, kus on ära märgitud kuumad kohad, mida tavaliselt kõige enam pildistatakse.

Maailma enimpildistatud kohad asuvad mõistagi ka kõige populaarsemates turismisihtkohtades: New York, Pariis, Rooma on piisavalt tuntud kohad ja piisavalt suure turistidevooga, et neist jääks kaardile maha ere pildipilv. Kümme enimpildistatud sihtkohta maailmas on järgmised (koos selles sihtkohas asuva enimpildistatud vaatamisväärsusega):

10. Budapest – St Stephani katedraal

Suuruselt kolmas kirik Ungaris on tähtis Budapesti sümbol ja sai nime Ungari esimese kuninga järgi.

9. Buenos Aires – Caminito

Turistilikus Boca kvartalis asuv munakivisillutisega Caminito on väike kitsas tee, mida palistavad värvilised majakesed. See kõik on liigagi turistilik, kuid seda veidi ülepingutatud sagimist tasub pildistada.

8. Firenze – Michelangelo väljak

Firenze vaade Michelangelo väljakult. Foto: (CC) Echiner1 / Flickr
Seotud lood:

Kui heita pilk Google´i pildiotsingusse, siis enamus pilte pole tehtud mitte ruudukujulisest väljakust endast, vaid postkaardivaatest alla Firenzele.

7. Monte Carlo – Hôtel de Paris Monte-Carlo

Hôtel de Paris Monte-Carlo on luksusliku elu sümbol ja kõik turistid olenemata oma rahakoti suursusest tahavad näidata, et nad on "rikaste ja ilusate" juures ära käinud. Pildistamiskoha boonuseks on veel see, et samas on filmitud James Bondi film GoldenEye.

6. Veneetsia – Ponte dell’Accademia

Seda silda teavad kõik, kes kunagi Veneetsiat piltidelt on näinud. Miks just seda silda pildistatakse, ei tea enam keegi, aga see vaade on juurdunud paljude turistide alateadvusse, mis sunnib õigel hetkel õigesse kohta sattudes kaamera päästikule vajutama.

5. Istanbul – Kiz Kules ehk Neitsitorn

Torn tähistab piiri Aasia ja Euroopa vahel. Nii tähelepanuväärset kohta, eriti kui seda märgib efektne maamärk, lihtsalt peab pildistama. Ja nii ka tehakse, massiliselt.

4. Pariis – Moulin Rouge´i kabaree

Moulin Rouge Pariisis. Foto: (CC) Leandro Neumann Ciuffo / Flickr

Miks mitte Eiffeli torn? See on tõesti veidi üllatav, aga statistika annab Pariisis pildistamise esikoha tuntud kabareele, mille kuulsus meelelahutusasutusena pole enam küll tipus, aga veskiga maamärki mäletatakse endiselt üle maailma.

3. Barcelona – Güelli park

Et turistihorde natukenegi talitseda, muudeti Güelli pargi sissepääs hiljuti tasuliseks. Kuid ikkagi pildistatakse seal alati, kui Barcelonasse satutakse. Tuntud kohaliku arhitekti Antoní Gaudi loodud ulmelise välimusega park pakub, mida pildistada.

2. Rooma, Itaalia – Trinità dei Monti

Rooma ajalooline vaatamisväärsus on tõusnud maailmas teisele kohale - miks reisijad just seda renessansiajastu katolikku kirikut nii palju pildistavad, jääb nende miljonite turistide teada, kes viisid Google´i andmetel selle koha kõige pildistatumaks kohaks Roomas.

1. New York – Guggenheimi muuseum

Jällegi võib imestada, et miks mitte vabadusesammas, Times Square või Empire State Building, aga Google´i pildistatistika näitab, et see tuntud ja erilise kujuga muuseum on kaamerate lemmik.

Nüüd aga kümme Eesti enimpildistatud kohta:

Tüüpiline turistipilt Tallinnast, mida leidub maailmas Eesti kohta kõige rohkem. Foto: (CC) Ana Paula Hirama / Flickr

10. Keila-Joa juga
9. Pirita jahisadam
8. Rakvere linnus
7. Viljandi lossimäed
6. Haapsalu loss
5. Kuressaare loss
4. Pärnu rand
3. Narva Hermanni linnus
2. Tartu Ülikool
1. Tallinna Toompea vaateplatvorm

Kas sul on juba need pildid albumis?