Näitus, mida tasub külastada: ukrainlased viivad Eesti maailma ja toovad maailma Eestisse

Vaata ka galeriid!
Ukraina näitus Disaini- ja Arhitektuurigaleriis
Ukraina näitus Disaini- ja ArhitektuurigaleriisFoto: Thea Karin

Pärnu maanteel asuv Disaini- ja Arhitektuurigalerii püüab kinni iga mööduja pilgu oma seest paistva intensiivse värvikusega. Väikese galerii kunstitöödest õhkub nii palju sära ja ilu, et kohale jõudnud Eesti hallis sügises lihtsalt tuleb sealt haarata endale killuke helgust ja soojust. Kunstnikud on ka ise kohal ja saate jagada nendega oma muljeid või tutvuda Tallinnaga teise nurga alt.

Veel nädalake saab Disaini- ja Arhitektuurigaleriis lasta end lummata sellest, kuidas Ukraina silm ja hing näeb eestlase jaoks pruunikas-musta Tallinnat, olgu see vanalinna õuedes ja erilise valgusega pilvedes või peegeldustes Snelli tiigi vees Dmytro Dobrovolsky pintsli-pahtli all või Nina Dobrovolska Kadrioru park, mille paneb eriliselt helendama värvi sekka lisatud kuld, sest peale 47 ikooni restaureerimist on just see uue materjalina lisandunud Nina teostesse.

Brändi all Nina Doshe loob kunstnik siidiseid patju ja pannoosid. „Ma tahtsin panna oma kunsti elama ja mitte jätta seda ainult maalidele ostjate kodus," ütleb kunstnik ise. Oma brändi all valmistab ta salle ja kimonosid kvaliteetse Itaalia firmaga Ukrainas.

Dmytro Dobrovolskyle on saanud eriti südamelähedaseks paigaks London, mille müstilistest paikadest tema maalid jutustavad. Kunstnikku inspireerib ka Brasiilia särav valgus. „Mitte kusagil ei ole ma sellist loodust ja mägesid näinud," on Dmytro siiani lummatud.

Seotud lood:

Näitus Pärnu mnt 6 asuvas Disaini- ja Arhitektuurigaleriis jääb avatuks selle nädala lõpuni.

Vaata galeriid näitusest: