Nädalalõpusoovitus: 5 põhjust peale ERMi, miks kogu perega Tartusse sõita


jaaajakeskus-001(1)
jaaajakeskus-001(1)Foto: erakogu

Koolivaheaja lõpp ja nädalavahetus on piisavalt head põhjused sõita Tartusse Eesti hetkel kõige kõmulisemat museumit vaatama. Aga mida seal veel teha?

1. Üllatusi täis AHHAA Teaduskeskus — Baltimaade suurimas teaduskeskuses on võimalik omandada nii kasulikke oskusi kui ka leida mõnusat ajaviidet. Kõik näitused on üles ehitatud “käed-külge”-meetodil, see tähendab, et sul on võimalus kõike ise tunnetada ja proovida. Külastada saad ka planetaariumi või teadusteatrit ning Lõunakeskuses asuvat 4D kino.

2. Rulluisudisko Skatetown rulluisukeskus — Tule ja naudi rulluiskudel liuglemist, head muusikat ning mõnusat seltskonda! Tunne end, nagu oleksid sattunud rulluisudiskole!

3. Eksperimendid Hullu Teadlase Kabinetis — Tartu Ülikooli Muuseumi Hull Teadlane on ainulaadne tegelane, kes vaimustub maailmast enda ümber ning õpetab lapsi (ja miks mitte ka täiskasvanuid) avastama maailma imesid. Hullu Teadlase abil saad vastuse paljudele huvitavatele küsimustele.

4. Mammutitega kohtumine Jääaja Keskuses — siin näete elusuuruses eelajaloolisi loomi ning seda, kuidas on kujunenud maailma ja Eesti loodus, millest on põhjustatud kliimamuutused. Soovijad saavad osaleda ka parvematkal Saadjärvel.

5. Puhas avastamisrõõm Eesti Lennundusmuuseumis - Lennundusmuuseum, mis on alguse saanud erakogust, saate näha täismõõdus helikoptereid, õppetreeninglennukeid, hävitus- ja ründelennukeid ning siseruumides ligi 400 lennundusajaloos olulist kõrgkvaliteedilist lennukimudelit.