Musta mere rannad on rahvast tulvil, kuigi koroonaviiruse puhang Venemaal ja Ukrainas vaibumise märke ei näita

 (74)
Vaata fotosid!
Musta mere rannad on rahvast tulvil, kuigi koroonaviiruse puhang Venemaal ja Ukrainas vaibumise märke ei näita
Odessa rand 5. juulilAP / Scanpix

Sotši ja Odessa kuulsad kuurordid on sel suvel veel rahvarohkemad kui tavaliselt, kuna kohalikel pole võimalik riigist välja reisida. Nii naudivad kümned tuhanded inimest päikest ja vett Musta mere randades, kus sotsiaalsest distantseerumisest ei paista mingit märki.

Üks rannalistest, venelanna Tatjana, ütles Euronews'ile, et veedab koos perega kogu oma puhkuse Sotšis. "Tavaliselt me puhkame Araabia Ühendemiraatides, Tuneesias või Türgis, kuid sel aastal plaanid muutusid, sest reisida ei saa," lisas naine.

Sotši rand 5. juulil AP / Scanpix

Sotši hotelliomanik David Vardanyan vastas ajakirjaniku küsimusele hotelli täituvuse kohta, et "hotell on täiesti täis ja vaadates eelbroneeringuid, jääb see nii kuni novembrini välja."

Seotud lood:

Hotellide hinnad on suure nõudluse tõttu ka tõusnud. Turismiagentuuri Pink Elephant juhi Alexan Mkrtchiani sõnul on hotellide hinnad tõusnud koguni 50%.

Odessa rand 4. juulil AP / Scanpix

Samal ajal lisandub Venemaal iga päev tuhandeid uusi nakatunuid ja riik on hetkel juhtumite arvu poolest maailmas neljandal kohal üle 700000 juhtumiga. Suured liikumispiirangud Moskvas lõppesid pea kuu aega tagasi, mõnes Venemaa piirkonnas veel on piirangud.

Sotši rand 5. juulil AP / Scanpix

Ukrainas on nakatunute arv kasvanud just viimasel paaril nädalal suurema hooga. Hetkel on seal registreeritud üle 50000 juhtumi. Sellele vaatamata on rannad rahvast tulvil.

"Ukrainlased kardavad koroonaviirust vähem kui keegi teine maailmas," kommenteeris seda fakti Fazil Askerov, Odessa turismiarenduskeskuse juht. "Meie turistid on julgemad."

Odessa rand 4. juulil AP / Scanpix

Allikas: Euronews

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!