Mis juhtub, kui lennu ajal välisuks avada? Tualeti- ja salongiukse segi ajanud reisija sai teada

 (9)
Mis juhtub, kui lennu ajal välisuks avada? Tualeti- ja salongiukse segi ajanud reisija sai teada
Foto: (CC) Christopher Doyle / Flickr

Šotlane James Gray, kes enda sõnul kogemata katsus lennuki välisust lennu ajal, peab leppima nüüd viieaastase lennukeeluga ja pidi kodust eemal olles üle elama arreteerimise koos kopsaka trahviga.

Lennufirma KLM süüdistab reisijat lennu ajal salongiukse avamise katses ja sel juhul on tegu karmi korrarikkumisega. Gray ise väidab, et eksis uksega ja tahtis tegelikult tualetti minna. Ust ta avada ei üritanud, vaid katsus korraks käepidet.

Sellest põhjendusest aga ei aidanud: mees juhatati oma istekohale ja terve lennu ajal sealt enam lahkuda ei võinud. Amsterdami jõudes oli korrarikkujal vastas politsei.

Vabanedes tuli ära maksta 600-eurone trahv, kuid sellega veel intsident ei lõppenud. Kui Gray tahtis tagasi lennata, ei lasknud KLM-i lennukimeeskond teda enam pardale. Lisaks trahvile tuli nüüd osta ka uus lennupilet mõne teise firma lennule.

The Telegraph kirjutab, et James Gray ei või nüüd viis aastat KLM-i pardale astuda.

Samas ei tekitanud Gray uksekatsumine lennukile mingit ohtu. Õhus olles on välisust võimatu avada suure rõhkude erinevuse tõttu, mis surub ukse tugevalt kinni. Inimjõul see lennu ajal lahti ei käi. Alles maandudes, kui rõhud mõlemal pool lennukiseinu võrdsustuvad, saab ukse avada.