Mine ja naudi elu | 10 kõige soodsamat linna Euroopas

 (15)
Mine ja naudi elu | 10 kõige soodsamat linna Euroopas
Kraków, PoolaFoto: Pixabay

Reisihooaeg tõstab pead ja pika nädalavahetuse linnapuhkuste populaarsus aina kasvab. Nagu igal kevadel — sest meil on küll veel täielik talv, aga ei pea kaugele minema, et sooja saada ja tärkavat loodust näha. Kui veel elu on odavam ka kui Eestis, mis siis viga!

Euroopa linnad on väga erinevast hinnaklassist, turistide jaoks leidub nii võrdlemisi soodsaid kui ka üüratult kalleid sihtkohti. Euroopa seljakotireisijate indeksi abil selgitati välja kõige rahakotisõbralikumad Euroopa linnad ning eeldatav reisikulu nendes sihtkohtades.

Tänu majanduse ja rahanduse üsna stabiilsena püsimisele on ka hinnad säilitanud mõistliku piiri. Isegi Ühendkuningriiki reismine on Brexiti valguses viimaste aastatega võrreldes odavamaks muutunud.

Indeksi koostamisel on iga linna puhul arvesse võetud ühe öö hind kõige odavamas, aga hea hinnanguga ja heas asukohas asuvas hostelis, kaks sõitu ühistranspordiga päeva jooksul, üks tasuline turistiatraktsioon päevas, kolm soodsat einet ja meelelahutuse fond, millesse kuulub kolm õlut, kohviku külastust või mõni väiksem kontsert.

Noolega paremale liikudes saad teada, millised linnad on Euroopa kõige odavamad — nendesse tasub kindlasti reisida! Saad teada ka seda, et üks neist linnadest on meile ikka väga lähedal.

Fotod: Pixabay