Me oleme kuulsad! Tallinn oli sel aastal Suurbritannia elanike poolt netis enim otsitud jõululinn Euroopas

 (7)
Tallinna jõuluturu avamine
Tallinna jõuluturu avamineFoto: Madis Veltman

Suurbritannias vaadati põhjalikult üle inimeste jõulueelne netisurfamine, et selgitada välja, millised sihtkohad britte jõulude ajal kõige rohkeb tõmbasid. Andmete uurimise tulemusena sai selgeks, et Ühendkuningriikide inimesed on kõige rohkem guugeldanud Tallinnat. Tallinnale järgnesid Viin, Strasbourg ja Krakow. Just need olid kõige otsitumad sihtkohad pisikese jõulupuhkuse jaoks.

Otsingumootori Google andmeid analüüsis Insurance4carhire. Ettevõte koostas nimekirja otsinguterminitest, mis kõik algasid "christmas in.." . Seda tehti selleks, et teada saada, millised Euroopa riigid ja linnad on viimase aasta jooksul Ühendkuningriikide inimeste seas kõige populaarsemad olnud. Selgus, et kõige otsitum jõululinn Euroopas on Tallinn.

Riikidest napsas tiitli endale Hispaania. Üle 42 000 inimese otsisid informatsiooni jõulude kohta Hispaanias. Järgnesid Prantsusmaa, Saksamaa ja Island.

Tallinn sai endale sellel aastal ka European Best Destinations auhinna parima jõuluturu eest Euroopas. Jõuluturg on avatud kuni 7. jaanuarini.

Allikas: insurance4carhire