MAGUS VABADUS | Vaata, mis toimub Wuhani tänavatel nädal pärast rangete piirangutega isolatsiooni tühistamist

 (10)
MAGUS VABADUS | Vaata, mis toimub Wuhani tänavatel nädal pärast rangete piirangutega isolatsiooni tühistamist
Kuvatõmmis videost

Koroonapandeemia alguspunkt, Hiina tööstuslinn Wuhan läheb kevadele vastu (peaaegu) vabana, avati ka linna rongi- ja lennuühendused. Kuigi inimestel soovitatakse endiselt välja minna vaid vajadusel ja kanda kaitsemaski, on võrreldes eelnenud olukorraga muutus suur.

8. aprilli varahommikul tühistati Hubei provintsi pealinnas Wuhanis enam kui kaks kuud väldanud äärmiselt rangete piirangutega isolatsioon. Vaata, mis linnas nüüd toimub!

Videos võtavad sõna ka linnaelanikud. Kuuleme, kuidas tunneb ennast naine, kes läheb jaanuarikuust alates esimest korda poodi. Nad põdesid mehega mõlemad koroonaviirust ja ei näinud teineteist kaks kuud, kuna mees oli pikalt haiglas.

Doktor Liao Haolei räägib, et inimesed kannatasid isolatsioonis olles vaimselt väga palju. Ta ütleb, et oli palju kurbust, osad inimesed ei saanud isegi oma lähedasi enne nende surma näha.

Videos tutvume ka Bruce'iga, kes on terve isolatsiooniperioodi vabatahtlikuna abivajajatele ravimeid koju toimetanud, varustamaks neid inimesi, kes ei ole saanud ise oma ravimitele järele minna. Noormees ütleb, et tal on muidugi hea meel, et ta sai nii paljusid aidata, aga teda vaevab siiski see, et ta ei suutnud aidata kõiki, kes abi palusid.

Videos on näha, millist rõõmu toob inimestele võimalus taas nautida selliseid lihtsaid asju nagu koera jalutamine koos perega või tänaval koos sõbraga einestamine.

Seotud lood:

Vaata videot:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!