LUMMAVAD FOTOD | Kunstnik loob rannaliivale üürikeseks ajaks vapustavaid jooniseid


LUMMAVAD FOTOD | Kunstnik loob rannaliivale üürikeseks ajaks vapustavaid jooniseid
Foto: PA Wire/Press Association Images/Scanpix

Enamik inimesi, kes on käinud rannas, on ilmselt veetnud seal aega joonistades pildikesi rannaliivale, võimalik, et ühe südamekese või kellegi nime. Kuid Californiast pärit kunstnik Andres Amador loob rannaliivale hoopis vapustavamaid pilte, mis sealt üsna pea unustusse kaovad, kirjutab Lonely Planet.

Amador ise nimetab end "maastikukunstnikuks", mis tähendab, et ta kasutab loomiseks ära seda, mida loodusel meile anda on. "Joonistamiseks" kasutab ta reha, tõmmates Põhja-Californias ja mujal maailmas asuvatele randadele erinevaid geomeetrilisi mustreid ja muid disaine.

Mõned tema tööd on olnud lausa 35 000 ruutmeetrit suured ja ükski töö ei ole täpselt samasugune nagu eelnev. "Mu looming on inspireeritud erinevatest looduse allikatest, inimloodud maastikest või kultuuridest," selgitab Amador ise. "Vahel alustan juba olemasolevast mustrist, näiteks mudas olevatest pragudest, ja teinekord loon ise uue tehnika, et valmiks mõni suurem joonistus ning lisan seejärel disaine, mis seda avastades tekivad."

Vaata fotosid ja imesta: