Lennureisija ehmatus: polt lendas mootorist lennukiaknasse

 (22)
Lennureisija ehmatus: polt lendas mootorist lennukiaknasse
Air Canada Bombardier Dash 8. Pilt on illustreeriv.Foto: (CC) Biggerben / Wikipedia

Air Canada lennul Pentictonist Vancouverisse kostis keset lendu korraga kõva plaks. Hetk hiljem selgus selle närviajav põhjus: propellerlennuki mootorist oli lennanud 2,5 sentimeetri pikkune polt salongiaknasse.

Redditis kasutajana Skips_LegDay esinev reisija, kelle näo juures polt lennukiakent tabas, tegi sellest mõned pildid ja postitas veebi. Tema naabruses istuvad reisijad muutusid silmnähtavalt näviliseks, kui akent vigastanud poldist teada said. Kohalekutsutud piloot aga nentis, et oma 25-aastase lennunduskarjääri jooksul pole ta midagi sellist varem näinud.

Tegemist oli lennukiga Bombardier Dash 8. Ilmselt halva kokkusattumusena juhtus Air Canadaga just sarnane intsident paar nädalat tagasi (6. novembril), kui Bombardier Q400 lennul Calgaryst Grande Prairie´i sööstis samuti stardirajal miski propellerist lennukiaknasse, lendas sellest läbi ja tabas üht reisijat vastu pead. Eemaldunud lennukidetail siiski suuremaid vigastusi ei tekitanud ja reisijad evakueeriti vaid kerge ehmatusega.

Seekord, 25. novembril toiminud vahejuhtumi järel aga evakueeruma ei pidanud. Väline aknaklaas sai küll kannatada ja polt jäi sellesse kinni, kuid sisemine oli terve ning salongi hermeetilisus säilis.

Seotud lood:

Skips_LegDay postitatud pildid vahejuhtumist Kanada kohal on siin: