Kuuma Ghana 5 parimat rannaparadiisi


Kuuma Ghana 5 parimat rannaparadiisi
Troopiline randShutterstock

Inglisekeelne ja turvaline Ghana on rannapuhkuse sihtkohana eestlaste jaoks veel võrdlemisi tundmatu kant, aga uute põnevate reisisihtide jahil olles tasub see kindlasti ette võtta.

Lääne-Aafrika üks väheseid ingliskeelseid riike Ghana ideaalne Aafrika algajatele – saab keelega hakkama, turistidele suunatud infrastruktuur on olemas, riik on stabiilne ja turvaline ning inimesed mõnusalt soojad ja abivalmis. „Welcome!” öeldakse sulle igal sammul, „Enjoy Ghana!”.

Ja siis muidugi need rannad!
Ghana asub Guinea lahe kaldal, seega on kogu Lõuna-Ghana üks pikk, peamiselt liivane rannajoon, mida katkestavad mõned reostatud suurlinnad ja sadama-alad. Kehtib reegel, mida kaugemal pealinnast Accrast, seda mõnusam rand ja puhtam vesi, aga mõned pärlid on ka üsna suurlinna külje all. Ja rannad ei ole harilikult mitte aiaga piiratud kuurordid, vaid mõnusalt kohaliku eluga läbi põimunud – kui elu lamamistoolis üle viskab, saab külalastega rannas jalgpalli taguda, jälgida vilgast kalurite toimetamist ning valida endale õhtusöögiks parimaid mereande. Paljud võõrastemajad pakuvad ka võimalust teha kogukonnas vabatahtlikku tööd, õpetada lastele inglise keelt või päästa merikilpkonnade järeltulijaid nende mune turvalisematesse haudepaikadesse toimetades.

Seotud lood:

FOTOD: VAATA MAAILMARÄNDURITE MONDO FOTOKONKURSILE SAADETUD PILTE!

Ujumisse tuleb Ghanas aga ülima ettevaatlikkusega suhtuda – allhoovused on ettearvamatud, vaid väga tugevatel ujujatel tasub vööst sügavamale vette minna ning enne tuleks kohalikelt üle küsida, kus hoovused asuvad. Merre jääb igal aastal nii turiste kui kohalikke.

Pildil on Kokrobite rand, foto: Flickr.com