KURB | 25 maagilist reisisihtkohta, mis võivad juba 10 aasta pärast planeedilt kadunud olla

 (6)
Taj Mahal
Taj MahalUnsplash

Tahaks öelda, et kiirusta neid paiku vaatama, kuid seda praegu soovitada ei saa. Positiivse poole pealt aga võib välja tuua, et mõnele neist paikadest võib praegune puhkus turistidest hoopis uue elujõu anda.

Patagoonia liustikest Veneetsia uppuvate tänavateni — maailm on täis ohustatud loodus- ja inimtekkelisi maailmaimesid, mis vaid loetud aastate pärast igaveseks planeedilt kaduda võivad. Heidame pilgu 25 vaatamisväärsusele, mida peaksid järgmise 10 aasta jooksul külastama, kuna järgmist võimalust ei pruugi tulla. Mõned objektid nimekirjas on vägagi üllatavad!

Seišellid

Seišellid Unsplash

Vastabiellunute ja idüllilise puhkuseparadiisi otsijate lemmik reisisihtkoht on kahtlemata India ookeanis paiknev Seišellide saarestik, mis on teadlaste hinnangul rannajoone erosiooni tõttu 50 kuni 100 aasta pärast täielikult vee alla kadunud.

Seotud lood:

Kilimanjaro lumine mäetipp

Kilimajaro mäetipp Unsplash


Harrastusmägironijate lemmik mäetipp Kilimanjaro Tansaanias on ainuüksi ajavahemikus 1912 — 2007 kaotanud enam kui 85% oma massist. Mis siis veel tänapäevast rääkida. Sellist lumist vaatepilti tasub igatahes praegu nautida, kuna tulevik on tume.

Miradori org Tikali rahvuspargis

Mirador Unsplash


Maaliline karstitekkeline Miradori org ning Tikani rahvuspark Guatemalas on koduks maiade tsivilisatsiooni müstilistele varemetele. Rüüstamine ja metsapõlengud on neid hindamatu väärtusega ajaloolisi pärle järk-järgult hävitamas.

Sundarbansi mets Gangese jõe suudmes

Sundarbans Unsplash

Legendaarne Sundarbans India ja Bangladeši territooriumidel on koduks maailma suurimatele mangroovimetsadele, kus luusivad säärased ohustatud liigid nagu näiteks tiigrid. Lageraie, reostus, fossiilkütuste jätkuv tarbimine ja veetaseme tõus on seda põlisdžunglit järk-järgult neelamas.

Patagoonia liustlikud

Unsplash

Maailma üheks kaunimaks looduslikuks turismiatraktsiooniks ja ekstreemsportlaste meelispaigaks peetud Patagoonia igikelts Argentiinas on kerkinud temperatuuride ning vähenenud sademete tõttu drastiliselt kahanenud.

Noolega paremale liikudes leiad järgmised viis ohustatud vaatamisväärsust.