Kümme põhjust, miks peaksid kogu oma suvepuhkuse Eestimaal veetma

 (5)
Eesti raba
Eesti rabaFoto: Shutterstock

Ilu on vaataja silmades, tuleb vaid silmad kodu poole pöörata! Muidugi, kauged kohad on põnevad ja Eesti pisike. Aga iga ruutmeeter peidab siin üllatusi ja millal Eestis siis veel avsatada, kui mitte suvel!?

Ainuüksi kiire pilk Eesti kaardile kinnitab, et tegelikult on vaimustavaid kohti väga palju. Kui pere ja sõpradega läheb vaidluseks selle üle, kus tänavu puhata, siis kasuta julgelt meie kümmet argumenti, miks kogu puhkuse Eestis veetma peaks!

1. Eestis pakub palju rohkem, kui aimata oskame

Tihti tundub, et klassiekskursioonidel saigi kogu Eesti nähtud. Aga nagu ikka, lähemal uurimisel selgub hoopis teistsugune tõde. Mõelge ja te peate tunnistama, et kodust ka 50 kilomeetri raadiuses on kohti, kuhu olete alati tahtnud minna ja pole mitte kunagi jõudnud.
Ja millal te näiteks viimati mõnel Eesti väikesaarel käisite? Või Ida-Virumaal?

Loe veel: Mis tunne on elada omaenda saarel koos 500 lambaga - saad seda ise proovida!

Rummu karjäär Foto: Shutterstock
Seotud lood:

2. Eestis reisimiseks leiab hetke ka kõige kiiremal ajal
Me kõik teame, et puhkus võib olla suve kõige kiirem aeg – parima sõbra pulmad, välismaal elavatesugulaste külaskäigud, remont, aiatööd, moositegu! Aga Eesti võlu on see, et alati pole vaja nädalaks või kaheks absoluutselt kõike kodus pooleli jätta. Juba mõne tunniga jõuab sootuks teistsugusesse paika, kui oma kodulinn. Ühte nädalasse võib mahtuda mitu täiesti eriilmselist minipuhkust!

Loe veel: 5 põhjust, miks sa ei peaks uusi kohti avastama vaid ikka jälle Pärnusse sõitma

Eesti kaunid rannad Foto:Shutterstock

3. Sa ei lähe pankrotti
Kõik armastavad öelda, et Eestis on kallim puhata kui Türgis või Egiptuses. Unustatakse muidugi võrrelda, mida selle raha eest täpsemalt saab. Aga Eestis võib üsna vabalt telkida, alati on mõni sõber või sugulane, kes tasuta öömaja pakub, suvi on täis tasuta üritusi ja kõik meie rannad on täiesti tasuta! Mitte igal pool maailmas pole sellist luksust.

Pärnu rand Foto: Shutterstock

4. Saad külastada ammuseid sõpru ja sugulasi
Pole terve igaviku näinud on lapsepõlve parimat sõbrannat, kelleta elu tundus alglasside aegu võimatu? Võta aega ja sõida talle külla! Armsaid sugulasi, kelle nägu hakkab meelest minema, on kindlasti ka terve Eesti täis. Ilmtingimata ei pea nende juurde ju kogu puhkuseks sisse kolima. Korraldage mõnus piknik või plaanige ühine suveteatri külastus nende kodu lähedal, minge koos matkama!

Loe veel: Reisimine on lapsele parim õpetaja

5. Saad teada palju hämmastavat oma kodumaa ajaloo ja looduse kohta

Ajalootundides ajasid Eestit puudutavad peatükid lausa haigutama? See kõik on tegelikult kohutavalt põnev, selgub täiskasvanuna uurides.
Jüriöö ülestõusu ja Vabadussõja kõrval on Eestis juhtunud hulk toredaid asju, millest on maha jäänud lossid, mõisad, talud, põnevad variendid, uuele elule ärganud tehased.

Loe veel: Hämmastavad faktid, mida sa Eesti kohta veel ei teadnud

Alatskivi loss Foto: Shutterstock

6. See on nii lihtne!
Ei taha seda lõputut peavalu, mille põhjustavad umbkeelsed kohalikud välismaal reisides? Eestis on kõik nii lihtne! Inimesed räägivad arusaadavas keeles, kodulehed töötavad, kaardimaksed töötavad, liiklus on normaalne, häid söögikohti on palju, kauplused on alati avatud. Üks puhkus elus võib ju olla stressivaba ka!?

Kartulisalat Foto: Shutterstock

7. Leiad uusi sõpru kodu lähedalt
Reisides kohtad alati uusi inimesi ning see pole teistmoodi ka Eestis. Ainult et kui muidu jagatakse tühjaks jäävaid lubadusi kunagi uuesti kohtuda ja hinge jääb lahkudes tühi koht, siis Eestist leitud uute sõpradega on lihtsamast lihtsam kohe jälle kokku saada, kui igatsus tekib!

8. Võid sõita oma autoga
Muidugi on see odavam. Aga see on ma lihtsam ja vaba igasugustest halbadest üllatustest, mida rendiautod nii lõputult pakuvad.

Loe veel: Halb üllatus - rendiauto tavakindlustus ei kehtigi igas olukorras

Metsatee Eestis Foto: Shutterstock

9. See on keskkonnasõbralik
Me ei räägi ainult sellest, mida lendamine meie planeedile tegelikult teeb. Eestis saabki väga loodust säästvalt puhata, süüa puhast toitu, hingata puhast õhku.
Ja see ei ole kohe kindlasti mitte ebamugav, nagu paljud igasuguste öko-toodete ja -pakettide puhul kardavad!

Loe veel: Kuidas reisida roheliselt ja samal ajal ka mugavalt?

10. Saad inspiratsiooni järgmisteks reisideks
Küsimus, et kuidas ma seda varem ei teanud, tekib Eestis väga lihtsalt. Mõtteid, kuhu veel minna ja kuhu tagasi minna koguneb juba paari nädalaga nii palju, et mööda Eestit reisides võiks veeta terve aasta!

VAATA VEEL: FOTOD: 9 PÕNEVAT JA MAHA JÄETUD AVASTAMISTVÄÄRT KOHTA EESTIS