Kreeka turism tõuseb tuhast: nii turistide arv kui tulu kasvavad kiiresti

 (12)
Greece Tourism
Foto: Petros Giannakouris, AP

Peale majanduskriisi kadunud turistid on kiiresti Kreekasse tagasi pöördumas - selle aasta esimese nelja kuuga on turismitulud kasvanud juba 25 protsenti.

Kreekasse tulevad tagasi nii turistid kui raha - mõlemi kasv on olnud sel aastal üllatavalt kiire, kirjutab Greekreporter.com.

Vastavalt Kreeka turismiettevõtete assotsiatsiooni avaldatud andmetele on puhkajad sel aastal Kreekasse jätnud juba keskmiselt üle 700 euro inimese kohta (2013. aastal oli see summa 660 eurot). Reisijate arv jõuab eeldatavalt sel aastal 19 miljonini või 21,2 miljonini, kui arvestada ka kruiisituriste.

Aprillis kasvas Kreekat külastavate turistide arv koguni 30,6 protsenti võrreldes eelmise aasta aprilliga. Aprillis teeniti Kreeka keskpanga andmetel turismist 411,1 miljonit eurot, mis on 35,8 protsenti enam kui 2013. aasta aprillis.

Kõige rohkem hakkasid Kreekas kulutama britid, kelle kulutused riigis kasvasid koguni 50,5 protsenti. Kruiisituristide osas on aga seis sel aastal ilmselt muutumatu, sest kruiisifirmade plaanid tehti juba aastaid tagasi ja laevareise juurde pole planeeritud. Kruiisilaevad suunati sel hooajal Vahemerelt pigem Kariibi merele.