Koroonaviirus ei anna armu! Bali lükkas saare avamisplaanid kaugesse tulevikku

 (3)
Koroonaviirus ei anna armu! Bali lükkas saare avamisplaanid kaugesse tulevikku
Foto: Mahmud Ahsan/Unsplash

Kui algse plaani kohaselt pidi Bali saar avama piirid välisturistidele 11. septembril, siis nüüd lükati need plaanid kaugesse tulevikku, vahendab portaal Travel+Leisure. Põhjus? Indoneesias on COVID-19 nakatumistase sarnaselt paljudele teistele riikidele tõusnud.

Bali kuberner Wayan Koster teatas hiljuti, et välisturistid ei ole kuni aasta lõpuni saarele oodatud, sest Indoneesias valitsev olukord ei võimalda turistidel riiki, sh ka Balile siseneda. "Bali ei saa põruda, sest see võib mõjuda halvasti Indoneesia mainele ja ka Bali mainele kogu maailma silmis, mis võib omakorda reisimise taastumisele veelgi halvemini mõjuda," selgitas Koster.

Niisiis ongi balilased otsustanud kogu ülejäänud aasta keskenduda hoopis siseturismi edendamisele.

Rahvusvahelised reisid lõpetati Bali saarele juba aprillikuus, kui sealsed koroonaviirusesse nakatumise juhtumid hakkasid järsult tõusma.

Kuna turism on Bali majandusele ülimalt oluline, lubati kohalikud turistid saarele tagasi juba 31. juulist. Esimese kahe nädala jooksul saabus Balile umbes 2500 turisti, kes pidid kõik kandma avalikus kohas kaitsemaske ja hoidma piisavat vahet teiste inimestega. Avamisele ei järgnenud suurt nakatumise lainet, tõenäoliselt, sest paljud sealsed vaatamisväärsused asuvad õues ja enamikke hotelle on privaatsed villad, mis aitavad hoida sotsiaalset distantsi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!