Kõige paremad ja odavamad kohad suvepuhkuseks Euroopas

 (6)
Londoni külastamiseks on parim aeg augustis.
Londoni külastamiseks on parim aeg augustis. Foto: Shutterstock

Tahad suvepuhkuse ajal reisile sõita ja mitte pakrotti minna? See on täiesti teostatav, kui lähed õigel ajal õigesse riiki.


Kool on peaaegu läbi ja viimane aeg teha puhkuseplaane. Mööda Eestit jõuab sõita ka nädalavahetustel, eksootilised paigad jäägu talveks – Euroopas on suur suvi ja parim aeg puhata.

Ent kas nii ei mõtle mitte kõik ja kas hinnad ei söösta juba praegu püstijoones taevasse? Ameeriklased, kes oma unistuste Euroopa puhkuse ajal ei koonerda, suunduvad ennekõike pealinnadesse: Pariisi, Londonisse, Rooma. Seega – need kohad pole südasuviseks puhkuseks!
Ent kui ikkagi tahad seda suurt kolmikut näha, siis mine augustis, kui hinnad on juba madalamad ning vähemalt on kõik siseturistid suundunud mere äärde puhkust veetma ja ei täida pealinnade hotelle. Võrredes juuni või juuliga on hotellide hinnad 24% madalamad.

Arvestama peab ka kuluga lennupiletitele ning meeles tasub pidada elementaarseid asju, et pardakaart tuleb kodus välja printida – lennujaamas võib see väga kalliks minna – ja et rannapuhkusele minnes on käsipagas tõesti piisav ja säästab teile lõpuks päris palju raha.

Seotud lood:

Ajakiri Travel+Leisure tegi ära suure töö võrrelded nii lennuhindu kui hotellide hindu ja pani kokku edetabeli Euroopa mõnusamatest puhkusekohtadest, kus ka eelarvet lõhki ajamata puhata saab.

Niisiis, millal minna Itaalia rannikule, Barcelonasse, Amsterdami, Dubrovnikusse?

1.Stockholm. Parim aeg: juuli
Nii üllatav kui see ka pole – Stockholm on juulis odavam kui teistel suvekuudel. Linna kohvikukultuur on vaimustav, kõik riiklikud muuseumid on tasuta ning Stockholmis ei ole te kunagi ka veest liiga kaugel.
Eestist on sinna minemiseks superhead võimalused nii lennuki kui laevaga!

Stockholm Foto: Shutterstock