KLM pakub reisijatele lennujaama terminalides navigeerimise mobiilirakendust


KLM pakub reisijatele lennujaama terminalides navigeerimise mobiilirakendust
Foto: KLM

Selleks, et saabunud reisija jõuaks kiirelt ümber istuda ja leiaks oma väljuva lennu värava, pakub KLM alates tänasest mobiilirakendust, mis juhatab kohale.

Kuna siseruumides ei saa GPS-ile alati loota, siis KLM-i rakendus töötab Bluetoothi abil - lennujaama on paigutatud vastavad Bluetooth-majakad (nn beacon´id), mille järgi mobiil saab määrata oma asukoha.

Esimene koht, kus siseruumides navigeerimise rakendus tänasest tööle hakkas, on Amsterdami Schipholi lennujaam, kus 67 protsenti reisijatest on transiidireisijad.

Saabudes aktiveerub kasutaja sisselülitatud telefonis lennujaama kaart, kus on märgitud ära sihtkohta ehk väljuva lennu väravasse minekuks kuluv aeg. Liikuma hakates täpsustatakse iga järgmise "majaka" juures, kui palju on veel kõndimisaega jäänud.

Tasuta KLM-i rakendus pakub veel võimalust mobiilist lennupiletit broneerida, vaadata oma lendude infot, pääseda lennukile mobiilis oleva pardakaardiga, suhelda otse klienditeenindusega jne. Navigeerimisvõimalus on praegu olemas Androidi mobiiliplatvormil ning kohe lisandumas iPhone´i platvormile.