Kas oled mõnes neist käinud? 16 väga populaarset reisisihtkohta, mis võivad kohapeal suure pettumuse valmistada

 (50)
Kas oled mõnes neist käinud? 16 väga populaarset reisisihtkohta, mis võivad kohapeal suure pettumuse valmistada
Stonehenge - kivid murukünkal.Foto: Jessica To'oto'o/Unsplash

Need on paigad maailmas, mille külastamisest kõige rohkem unistatakse, aga kohale jõudes ei pruugi elamus ootustele ligilähedalegi jõuda... Kas oled ka sina reisides sellist pettumust kogema pidanud?

Üks sellistest üleshaibitud kohtadest on näiteks las Vegas — millised legendid, milline väline sära ja glamuur, kuid kohapeal selgub, et tegemist on kitši suurteoste ja lõpmatu kasiinode riviga. Või Pisa torn — iseenesest täiest tavaline peale selle, et on natuke viltu, arvavad rändurid tagantjärgi.

Seega võib selle virisemise edetabeli abil nii mõnegi koha oma reisiplaanide nimekirjast maha tõmmata, kui tahad, et puhkus ei algaks suure pettumusega. Kuid tegelikult ei tähenda see, et ükski neist kohtadest täiesti mõttetu oleks — vaja on lihtsalt enne järgi uurida, et ootused liiga kõrgeks ei kerkiks.

Nimekiri on palndud kokku küsitlusest Redditi kasutajate seas.

1. Casablanca

Hassan II mošee Casablancas. Foto: Scanpix

Nagu Redditi lugejad nendivad, on see üks kõige vähem huvitavam koht muidu väga huvitavas riigis — Marokos. Casablanca kujutab endast igavat rannaäärset ärirajooni, liigu siit ruttu edasi mujale, kus on elu. Ainus, mida tasub vaadata, on Hassan II mošee.

2. Malè, Maldiivid


Foto: Scanpix
Seotud lood:

Maldiivid on üks populaarsemaid pulmareiside sihtkohti ja seal on tehtud ka suurimad puhkusereiside stereotüüp-pildid: helesinised saared palmirandade ja valge liivaga, luksuslikud onnid palkidest jalgadel vette ulatumas. Kuid kõik see idüll on pealinnast Malést kaugemal. Malé on väga tihedalt asustatud saartel, kus ruumi rohelusele praktiliselt pole. Linnas elab sada tuhat elanikku ja kõik riigi tähtsamad ametiasutused on sellel kitsal maatükil koos. Siia saabuvad ka välisturistid, et siis rahulikumatele saartele edasi liikuda. Malé asustustihedus on 17884 elanikku ruutkilomeetri kohta.

3. Jamaica


Foto: Scanpix

Legendaarne saar võib turisti jaoks olla pigem vedelemine kuurortis, kus ainsaks meelelahutuseks päevitamine ja basseinid. Loodus- ja kultuurielamused ei vasta ootustele, nendivad mõned Redditi kasutajad.

4. Giza püramiidid, Egiptus


Foto: Scanpix

Ettekujutus suurejoonelisest püramiidikompleksist saab kiiresti hävitatud, kui veendud kohapeal, et neid ajaloolisi ehitisi saab vaadelda ka sealsamas avatud Pizza Hutist, kirjutab üks Redditi pettunud turist. Kui aga püramiididele veel lähemale satud, järgneb pidev ahistamine kohalike kaubitsejate ja kaamelisõidu pakkujate poolt. Hetkekski ei saa rahu, lisab teine. Nüüd, kui turisminänni pakkujaid on rohkem kui turiste, on see ahistamine muutunud eriti tüütuks, teavad seal viimasel ajal käinud puhkajad. Samas on nüüd rohkem puhkust kaasturistidest, keda käib Gizas vähem.

5. Pisa torn, Itaalia


Foto: Yeo Khee/Unsplash

Kasutaja Happypants69 ütleb otse välja: Pisa torn on väiksem, kui oskasid enne ette kujutada ja igav. Natuke korvab pettumust see, et teised kirikuhooned ümbruses on palju huvitavamad. Kokkuvõttes ei maksa torni enda pärast seda retke ette võtta, aga kui oled huvitatud ka ümbrusest, siis — miks mitte.

6. Rushmore´i mägi, Lõuna-Dakota, Ameerika Ühendriigid


Foto: May/Unsplash

Kohalesaamine on pikk ja keeruline, kohalik külastuskeskus suur ja võimas, kuid kaljusse raiutud pead ei avaldagi kuigivõrd muljet. Igatahes ei maksa oodata suurejoonelist vaadet, mida esitletakse paljudes katastroofifilmides. Monumendil on kujutatud Ameerika nelja presidenti — George Washington (1732–1799), Thomas Jefferson (1743–1826), Theodore Roosevelt (1858–1919) ja Abraham Lincoln (1809–1865). Neid saab vaadata platvormilt, kust näivad raidkujud pisikesed ja mittemidagiütlevad.