Kas oled ikka teadlik? Populaarsed sihtkohad, kuhu reisides peab koroonatesti negatiivset tulemust kinnitav tõend kindlasti kaasas olema

 (7)
Kas oled ikka teadlik? Populaarsed sihtkohad, kuhu reisides peab koroonatesti negatiivset tulemust kinnitav tõend kindlasti kaasas olema
Bahama kuurortFoto: Pixabay

Riikide piirid on peale koroonapandeemiat uuesti avanemas. Paljudes sihtkohtades on aga kasutusele võetud lisameetmed, et tagada turvalisus. Nimelt nõutakse reisijatelt tõendit koroonatesti negatiivse tulemuse kohta — kui seda pole, sind riiki ei lasta või siis testitakse kohapeal ja vastuse saamiseni tuleb olla karantiinis.

Noolega paremale liikudes saad teada, mis on need populaarsed sihtkohad, kuhu reisides pead tõendi koroonatesti negatiivse tulemuse kohta ette näitama, kui ei taha puhkusest ilma jääda või seda karantiinis alustada.

Artiklis toodud info riiki sisenemise tingimuste kohta kehtib 12. juuli seisuga. Kui reisi ette võtad, tasub alati uurida Välisministeeriumist ja sihtkoha turismiinfot jagavatelt veebilehtedelt kõige värskemat infot.

Lisatud fotod neist kaunitest paikadest, kus sa kohe kindlasti ei tahaks karantiinis olla!

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!