Kas kardad lennata? Asjad, mille peale sa akna all pilvi vahtides ei mõtle, kuigi peaksid

Viimati sõitsin lennukiga nädal tagasi. Kuigi olen alati pilvepiiril kihutamist nautinud, siis seekord kartsin. Mitte lennukatastroofi.
Viimati sõitsin lennukiga nädal tagasi. Kuigi olen alati pilvepiiril kihutamist nautinud, siis seekord kartsin. Mitte lennukatastroofi.
“Kaksteist tundi?!” ahastasin, kui mulle jõudis täie tõsidusega kohale, et pean kinnises raudlinnus veetma pool ööpäeva. See tähendab üleväsimust, paistes jalgu, sundasendit. Aga ei. Lend Istanbulist Filipiinidele möödus ootamatult kergelt, võib isegi öelda, et ääretult nauditavalt. Suuresti seetõttu, et magasin enamus aega lihtsalt maha.
Mida teha aga siis, kui võitled tõsiseltvõetava lennuhirmuga? Ehk aitab natuke statistikat rändama kippuva meele tagasi maa peale tuua.
Maailma pikim otselend kestab kaheksateist ja pool tundi ning suundub Singapurist Ameerikasse, Newarki. Lend Türgimaalt kaugele Aasiasse, Filipiini saartele on selle kõrval köömes. „Juba saabki läbi,” mõtlesin tühja tundega, kui läbi päikeseloojangu kihutades maanduma hakkasime.
Tõsi, korraks hoidsin veel hinge kinni. Nimelt juhtuvat 80% lennuõnnetustest kas õhkutõusmisel või maandumisel. Tõenäosus selleks on siiski määratult väike.
Vaata, mida Madle nägi lennukiaknast:
Lugesid just Hulkurplika päevikute 54. osa.
Madle Timm on 25-aastane Eesti tüdruk, kes pärast mitmeid lühemaid rännakuid planeedi eri otstesse sai aru, et reisijumal (või kurat) on halastamatu ning tema küüsist on raske lahti rabeleda. Nii otsustas ta seljakoti pikemalt selga kleepida ja mööda ilma hulkuma minna.
Hoia silma peal ka hulkurplika tegemistel
Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.