Julgeksid minna või tõmbaksid saba jalge vahele? New Yorgis avatakse läänemaaailma kõrgeim vaateplatvorm


Julgeksid minna või tõmbaksid saba jalge vahele? New Yorgis avatakse läänemaaailma kõrgeim vaateplatvorm
Hudson YardsFoto: Scanpix

Astud lifti. Uksed sulguvad. 60 sekundit hiljem astud ligi 700-ruutmeetrisele vaateplatvormile. Kus see asub? Hudson Yardsi pilvelõhkuja sajandast korrusest kümme meetrit kõrgemalt. Julgeksid minna?

Kusjuures pilvelõhkujas plaanitakse avada ka uhke restoran, mis laiub ligi 930-ruutmeetrisel pinnal. Kujuta ette, mis tunne oleks hellitada oma maitsemeeli kõrgemal kui 100. korrusel.

Vaateplatvorm hakkab kandma nime Edge ja see asub maapinnast 335 meetri kõrgusel. Näiteks Empire State Buildingu vaateplatvorm asub 320 meetri kõrgusel ja Rockefeller Centeri vaateplatvorm asub maapinnast 259 meetri kõrgusel.

Küll aga pole veel täpselt teatatud, mis on vaateplatvormi avamiskuupäev. Praegu saab grupikülastusi broneerida aga 2020. aasta esimesse kvartalisse. Võib-olla lähed ka?

Hoone välimuse on välja mõelnud William Pedersen, kes töötab firma Kohn Pedersen Fox Associates heaks. Hoone laiub 28-aakrisel maa-alal, mis asub Manhattani läänepoolsel alal. Hudson Yards on suurim eraalgatusel ellu viidud kinnisvaraprojekt, mille maksumus on ligi 28 miljardit dollarit.

Hoonekomplesis on kokku rohkem kui sada poodi ja restorani.