Jõulupühad Austraalias: suvi ja rannapidu koos grilli ja salatiga


Jõulupühad Austraalias: suvi ja rannapidu koos grilli ja salatiga
Foto: Kätlin Suvi

Maakera teisel küljel saabuvad jõulud koos suure suvega ja seda võetakse vastu pisut sarnaselt meie Jaanipäevaga. Austraalia jõulukommetest räägib Melbourne´is teist aastat jõule vastu võttev Kätlin Suvi.

Enne jõule on kõige olulisem sündmus Austraalias 1. detsembril algav suvi, mis tõotab peatset pikemat puhkust. Suvi tähendab ju grillimist ja väliseid tegevusi. Keskmine austraallane rühib aga enne veel hulga tööd teha ja pikemalt lahtiolevatest kaubamajadest (vahetult enne pühi on mõned lausa ööpäev läbi lahti) ostab kiirelt lähedastele kingid.

Jõule tähistatakse 25. detsembril enamasti kodus või isegi rannas pere ja sõpradega. Kingid ilmuvad eelmisel ööl "kuuse" alla. Kuuske aga siin ei kasva, lõuna pool Austraalias on võimalik farmist koju tuua kuusesarnane jõulupuu, mida meiegi perega teeme. Enamus austraallasi kasutavad aastast aastasse kunstkuuske.

Kui meie perega saame Poola poest verivorsti, kapsast ja muud kodust toitu, siis enamasti tehakse salatit ja uhatakse ohtralt sea-, lamba- ja veiseliha koos hulga sibulaga grillile.

Kohalike jõulud algavad Melbourne´is suursuguste kaunistuste ja erinevate jõululaatadega. Foto: Kätlin Suvi