Järgmisel nädalal Poolast, Rootsist ja mitmest teisest riigist saabudes ootab ees karantiininõue

 (26)
Järgmisel nädalal Poolast, Rootsist ja mitmest teisest riigist saabudes ootab ees karantiininõue
Foto: Pixabay

Järgmisel nädalal saabudes Eestisse Rootsist, Portugalist, Suurbritanniast, Bulgaariast, Rumeeniast või Poolast, peab jääma eneseisolatsiooni, teatas Politsei- ja Piirivalveamet.

Asukohariigis peab nakatunuid olema 15 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul, et riiki saabudes karantiini ei peaks jääma. Inimesed, kes saabuvad Eestisse kõrgema nakatunute suhtarvuga riigist, peavad Eestisse jõudes jääma kaheks nädalaks eneseisolatsiooni.

Hetkel on antud näitaja Bulgaarias 15,7; Poolas 15,8; Portugalis 44,1; Rootsis 140,2; Rumeenia 16,5; Ühendkuningriigis 27,7.

Antud info vaadatakse uuesti üle 26.06 ja avaldatakse Välisministeeriumi lehel — SIIN.

Allikas: Reisidiilid

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!