Jahe juuli algus kasvatas nõudlust soojamaareiside järele: mis on eestlaste seas kõige populaarsemad sihtkohad?


Jahe juuli algus kasvatas nõudlust soojamaareiside järele: mis on eestlaste seas kõige populaarsemad sihtkohad?
Kos, KreekaFoto: Pixabay

Eesti inimesed teevad oma puhkuseplaane ilmale vastavalt — jahedamad ja pilvised juuli esimesed nädalad avaldasid koheselt tugevat mõju soojamaareiside nõudlusele ja reiside müük kasvas hüppeliselt.

Loe, mis on eestlaste seas kõige populaarsemad sihtkohad.

Bulgaaria Musta mere äärsed kuurordid on ühed Euroopa soodsamatest. Bulgaaria kuulsaim puhkusepaik on romantilise nimega kuurort Golden Sands, kus peene kollase liivaga mererand on 3,5 km pikk ja kohati koguni kuni 100 m laiune. Kuldsete Liivade kuurordi territooriumil on 17 mineraalveebasseini ning lisaks mitu tervisekeskust, kus pakutakse erinevaid taastusraviteenuseid. Linn on tunnistatud riigi puhtaimaks kuurordiks, ning pälvinud oma laitmatu ökoloogilise puhtuse säilitamise eest rahvusvahelise Sinilipu märgi.

Kreeka saared on juba aastaid eestlaste hulgas armastatud puhkusesihtkohaks sealse küllusliku päikesepaiste, arvukate randade ja mõnusalt kreekapärase atmosfääri tõttu. Kreeka loodus on lopsakas ja mitmekesine, alates liivarandadest kuni männimetsadega kaetud mäenõlvadeni. Näiteks Rhodosel, Kreetal või Kosi saarel on võimalik nautida ehedat Kreekat: väiksed valged majad mäenõlvadel, külatavern plataanipuude varjus, kuhu kohalikud kogunevad uudiseid vahetama, oliivisalud, päikesepaiste, imelised rannad ja võrratud vaated.

Seotud lood:

Türgi on Eesti inimeste lemmiksihtkohaks juba aastaid – sealsed populaarsemad kuurordid on Antalya, Alanya, Kemer, Side ja Belek. Sel suvel saab esmakordselt lisaks Antalyale sõita ka otselennuga Alanya Gazipasa lennujaama, mis lühendab oluliselt Alanya piirkonna hotellides puhkajate transfeeri kestust.

Need andmed põhinevad Estraveli müügistatistikal.

Estraveli tootjasuhete juht Kristi Kukk rääkis, et juuli kahe esimese nädala jooksul kasvas soojamaareiside päringute arv hüppeliselt ja reisihuvilised, kel puhkus planeeritud, on valmis ka väga kiirelt ostuotsust tegema: „Kui eelmisel suvel oli ka Eestis pidevalt rannailm, siis tänavuse suve esimene pool pole päikese ja soojakraadidega nii lahke olnud. Puhkuse nautijad ei taha aga rannamõnudest ilma jääda ja otsivad aktiivselt reise soojematesse sihtkohtadesse“.

Kõige rohkem sõidetakse juulis ja augustis puhkama Bulgaaria, Kreeka ja Türgi kuurortidesse. Kristi Kukk täpsustas, et need kolm sihtkohta on populaarsed läbi kogu suvehooaja, aga viimastel nädalatel on märgata eriti suurt huvi Bulgaaria reiside vastu: „Hetkel müügil olevate Bulgaaria pakettreiside hinna ja kvaliteedi suhe vastab kõige paremini eestlaste ootustele puhkusereisi osas. Kui olla reisikuupäevade suhtes paindlik, siis leiab kohti aga ka pea kõikidesse teistesse sihtkohtadesse, kuhu Eestist pakettreise korraldatakse“. Lisaks Bulgaariale, Kreekale ja Türgile on suvel populaarsed veel näiteks Malta, Makedoonia, Rumeenia ning Vahemere-äärsed Itaalia ja Hispaania suvituspiirkonnad.

Puhkusereiside valik ei piirdu siiski vaid pakettreisidega: „Kui panna reis kokku ise või reisikonsultandi abil, siis on sihtkohtade, lennukuupäevade ja väljumisaegade valik võrreldes pakettreisidega oluliselt rikkalikum.“ Nii pakettreiside, lennupiletite kui ka hotellide ja rendimajade hinnad on seotud nõudlusega. „Kui vabu kohti on palju, siis on ka hinnad odavamad, seega võib ka vahetult enne puhkuse algust leida soodsa reisi,“ selgitas Kukk.