Itaalia avab reisijatele järgmisest kuust piirid ning loobub karantiininõudest

 (16)
Itaalia avab reisijatele järgmisest kuust piirid ning loobub karantiininõudest
Garda järv, ItaaliaFoto: Pixabay

Ajalehe La Repubblica teatel plaanib Itaalia avada 3. juunist piirid Euroopa Liidu ja Schengeni kodanikele. 14-päevast karantiini riiki sisenejatele enam ei kohaldata.

Itaalia oli üks esimesi Euroopa riike, kes piiranguid märtsis rakendama hakkas. 18. maist avatakse uuesti poed ning lubatud on riigisisene liikumine. Samuti on lubatud Itaalia kodanikel uuesti reisimine välismaale.

Samuti avatakse restoranid ja muud seni suletud asutused tingimusel, et järgitakse ohutusnõudeid. See tähendab muuhulgas ka seda, et restoranides on töötajatel kohustuslik kanda maske ning samuti külalistel, kui nad lauast lahkuvad.

Allikas: Reisidiilid

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!