Intelligentsetele inimestele sobib üksi reisimine. Miks?

 (12)
Maailma parimad matkarajad
Maailma parimad matkarajadFoto: Shutterstock

Kui eelistad reisida pigem üksi kui suure grupiga, siis võib see olla tõenduseks, et oled tark inimene.

Briti psühholoogide ühingu korraldatud uuringust selgub, et intelligentsed inimesed on eluga tõenäoliselt vähem rahul, kui nad peavad oma sõpradega sageli suhtlema.

Pikaajalises uurimustöös osalesid 15 000 18-28-aastast inimest. Psühholoogid tegid kindlaks, et uuritavad, kes elasid linnades olid üldiselt vähem õnnelikud kui need, kes elasid maapiirkondades. Ja need osalenud, kes nägid oma sõpru sagedamini, teatasid, et on eluga enam rahul.

Keskmise inimesega on tõesti nii, et kui ta elab väikelinnas ja suhtleb sõpradega tihedalt, on ta ka õnnelik.

Kuid intelligentsete inimeste puhul on asi vastupidi: mida harvem nad oma sõpru kohtavad, seda õnnelikumad nad on.

Üks psühholoog pakus välja ka teooria, et targemad inimesed teevad väärtuslikumat tööd. Näiteks püüavad vähktõbe ravida või loovad kõrget kunsti. Ja kui nad siis peavad töös vaheaja tegema, et sõpradega välja minna, tundub neile, et nad pole enam väärtuslikud. Väärtuslikkus on aga üks õnnelik olemise kriteeriumitest, väidavad psühholoogid.

Kuid uuring esitab ka uusi küsimusi: kas inimesed, kes elavad linnades, olid õnnetud juba enne seda, kui linna kolisid või on õnnetud linliku elustiili tõttu? Ja kas inimesed on intelligentsed sellepärast, et nad vähem suhtlevad või nad suhtlevad vähem sellepärast, et on intelligentsed?

Seotud lood:

Et küsimustele vastused leida, peaksid üksi reisile minema.

Allikas: travelandleisure.com