IGAVESEKS TÜHJAD TÄNAVAD | Õudsed kummituslikud linnad, mis on tänaseks kohalike poolt täielikult hüljatud

 (26)
TOP 13
Ka Eestis on hüljatud linnu: Viivikonna
Foto: Ester Vaitmaa

Nee on kunagi suure hurraaga rajatud linnad, mille vilkad tänavad on asendunud vaiksete ja tühjade, lausa kummituslike radadega… Toome sinuni 13 sellist linna laiast maailmast.

Kummituslinnad, mis rajati kunagi mõne kaevanduse, turismisihtkoha või suurehituse juurde heas usus helgesse tulevikku, on nüüd unustatud. Vaata, mis on kõige tuntumad kummituslinnad tänapäeval.

Kummituslinnu võib kohata nii Ameerika Ühendriikides kui Hiinas, Venemaal või tihedalt asustatud Lääne-Euroopas. USA läänerannikul näiteks kadus paljude kõrbelinnade vastu huvi siis, kui väärtuslikku maavara ei leitud. Hiinas ehitatakse linnu usus helgesse tulevikku ja lootuses, et inimesed kolivad loodud ideaalmaastikele. Juhtub, et uusehitistesse ei koli aga kedagi. Venemaal muutus elukorraldus, Nõukogude Liit lagunes ja inimesed hakkasid liikuma teistesse asulatesse.

Seotud lood:

Eestiski on unustatud linnu: mitmed neist asuvad Ida-Virumaal (Viivikonna, Sirgala), kus peale põlevkivikaevanduse sulgemist kadus ka seda teenindava kaevuriasula mõte. Samuti muutusid mõttetuks nõukogudeaegsed sõjaväelinnakud või Rummu karjääri uppunud vana vanglakompleks. Loe ja vaata lähemalt: FOTOD: 9 põnevat ja avastamist väärt mahajäetud kohta Eestis

Siin aga on 13 hüljatud linna maailmas, mis pakuvad turistile kummituslikke vaateid, kuid kohalikega seltsida neis kohtades eriti ei õnnestu. Liigu noolega paremale ja saadki teada, mis linnad need on!