Hüvasti, Türgi ja Egiptuse kuurortide rikkalik buffet! Hotellidest kaovad Rootsi lauad, ilmselt ka toateenindus ja minibaar

 (67)
+ turistil peab kaasas olema tervisetõend
Hüvasti, Türgi ja Egiptuse kuurortide rikkalik <em>buffet</em>! Hotellidest kaovad Rootsi lauad, ilmselt ka toateenindus ja minibaar
BuffetFoto: Pixabay

Hotellid üle maailma pingutavad, et tõkestada koroonaviiruse levikut. Otsitakse viise, kuidas julgustada inimesi puhkekeskustes peatuma. Seetõttu võivad paljud senised suurimad hotellirõõmud jääda minevikku.

Paljude eestlaste lemmikus puhkusepaigas Türgis juba ongi Rootsi laud minevikuks kuulutatud. Türgi turismiminister Mehmet Ersoy kuulutas välja uued reeglid hotellipidajatele, mille kohaselt Rootsi lauas enam ei toitlustata.

Turistidele hakatakse pakkuma komplekslõunat ja nii restorani laudadel kui rannatoolidel peab olema kohane vahemaa. Türgi siseturism avaneb mais, välisturiste aga ei võeta praeguse seisuga vastu enne augustit.

New Yorgi hotelli Four Seasons juhataja Rudy Tauscher ütles, et nad katsetavad mitmeid viise, kuidas hotellis inimkontakte vähendada. Eemaldatakse minibaarid, üleliigsed riidepuud ja padjad. Varasema kuue padja asemel on tubades nüüd neli patja.

Tauscheri sõnul kaovad peale koroonapuhangut traditsioonilised hommikusöögi buffetlauad paljudest hotellidest. Ta oletab, et kaob ka toateenindus.

Ka paljudes Hispaania hotellides tehakse kõik, et külalised julgeksid uuesti seal peatuda. Ühiskasutuses olevaid ruume kujundatakse ümber, et inimestel oleks lihtsam üksteisest distantsi hoida. Hotelli sisenedes mõõdetakse inimeste kehatemperatuur. Lisaks antakse isikukaitsevahendid ning piknikukorvid.

Seotud lood:

Ennustatakse, et karmistatakse jõusaalide ja basseinide puhastusmeetodeid. See võib tähendada seda, et ruumide desinfitseerimise ajaks tuleb need sulgeda.

On raske ennustada, millised muutused veel peale koroonaviirust hotellidesse jõuavad ja millised neist jäävad püsivateks.

Tegelikult on hotellid juba pikalt enne koroonapuhangut inimestele erinevaid uuendusi tutvustanud. Nende seas näiteks võtmeteta toad, kuhu pääseb sisse enda telefoniga.

Nii külalised kui ka hotellid võivad hakata nõudma tõendeid koroonaviiruse puudumise kohta. Näiteks on Türgi ja Kreeka kaks sihtkohta, mis plaanivaid selliseid tõendeid rahvusvahelistelt reisijatelt nõudma hakata.

Allikas: The Sun

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!