Homme avatakse Eesti pikim 820-kilomeetrine matkatee - vaata selle uuel lõigul avanevaid vaateid

 (7)
Homme avatakse Eesti pikim 820-kilomeetrine matkatee - vaata selle uuel lõigul avanevaid vaateid
Foto: Kaido Einama

Laupäeval avatakse Nõva looduskeskuses Perakülas RMK matkatee uus lõik, mis viib Perakülast Aegviitu. Sealt edasi jätkub Aegviidu-Ähijärve haru, mis on nüüd pikenenud uue lõiguga 820 kilomeetrini.

193 km pikkuse uue lõigu avamine Perakülast Aegviitu on ühtlasi ka varasuvisene kogupereüritus, kus saab kokku teiste matkasõpradega. Nõva looduskeskuses kohtuvad matkajad ja sõlmivad tutvusi kella 11-15 vahel.

"Matkateeks oleme sidunud eelkõige olemasolevaid RMK radu ja puhkeobjekte, ent rajatud on ka täiesti uusi teid ning peatuspaiku," kirjeldas RMK loodushoiu osakonna juhataja Marge Rammo Eesti pikima matkaraja uut lõiku. Teekond Perakülast Aegviitu viib matkalised põnevatesse paikadesse Lääne- ja Harjumaal, olles sobilik eelkõige jalgsi liikumiseks. "Laulva liivaga Nõva ja Keibu rannad, müstiline türkiissinise veega Rummu karjäär, Padise kloostri varemed, Harjumaa sügavad metsad ja iidse pühapaigana tuntud Saula siniallikad," loetles Marge Rammo mõningaid huvitavaid kohti raja ääres.

Kokku kulgeb vaheldusrikas 820-kilomeetrine Peraküla-Aegviidu-Ähijärve rada läbi üheksa maakonna ning sellele jäävad mitmed Eesti kõige-kõigemad loodusväärtused.

Lisaks kogenud matkajate nõuannetele saab kogupereüritusel sõlmida tutvusi teiste matkalistega, osaleda võistlustel ja võimelda legendaarse Viive Ernesaksa klaverimängu saatel. Iga matkasõprade päevale eelregistreerunu saab soovi korral tasuta isikliku RMK matkateelise passi, mis annab edaspidi soodustusi ja hüvesid pika matkatee läbimisega seotud kohtades ja mille soetamine on hiljem tasuline.

Seotud lood:

RMK pikal matkateel on praegu kaks haru – Peraküla-Aegviidu-Ähijärve (820 km) ning 2012. aastal valminud 375 km pikkune Oandu-Aegviidu-Ikla haru. Järgmisena võtab RMK ette kolmanda haru rajamise Kirde-Eestist Lääne-Eestisse. See loodetakse valmis saada 2018. aastaks, mil Eesti Vabariik tähistab oma 100. sünnipäeva. Matkatee kõikide harude sõlmpunktiks on Aegviidu.

Mõned pildid teekonnalt Perakülast Aegviitu:

Allikjärve lõkkekoht. Foto: Kaido Einama


Alliklepa rand. Foto: Kaido Einama


Padise klooster. Foto: Kaido Einama


Vasalemma raudteejaam. Foto: Kaido Einama


Rummu karjäär. Foto: Kaido Einama


Metsanurme jõeäärne lõkkeplats. Foto: Kaido Einama


Saula siniallikad. Foto: Kaido Einama


Teekond Aegviidu lähedal. Foto: Kaido Einama