Homme algab Peipsi Järvefestival: peomeeleolu nii vee peal kui sadamates garanteeritud!

Kogu programm tasuta!
Homme algab Peipsi Järvefestival: peomeeleolu nii vee peal kui sadamates garanteeritud!
Foto: Peipsi Järvefestival

Peipsi Järvefestival 2018 kulgeb 30. juunist - 07. juulini mööda Peipsi järve ja nii järvel kui ka kaheksas sadamas toimuvad üritused, mis näitavad Peipsimaad tavapärasest märksa huvitavamal moel.

Vahemikus 30. juuni - 07. juuli sõidab LODI JÕMMU koos vabatahtliku saatelaevastikuga Vasknarvast Värskani, peatudes iga päev uues sadamas. Terve päeva kestel viiakse sadamates läbi erinevaid Peipsi järve kultuuripärandit ja loodust ning Eesti pärimusmuusikat tutvustavaid õpitubasid ja laevasõite. Päeva lõpetuseks saab igas sadamas nautida kontserti otse Peipsi kaldal.

Festivalil pakuvad Peipsimaa ettevõtjad ja rahvas külastajatele kohalikust toorainest valmistatud roogasid, suupisteid ning jooke.

Kõik külalised on oodatud ka festivaliga kaasa sõitma. Purjetama kutsutakse huvilaevu, purjekaid, kajakke ja teisi veesõidukeid, mis võivad Peipsil liigelda. Võimalik on hääletada ka mõne saatelaeva pardale või sõita rattaga mööda kallast kaasa.

Peipsimaa Turismi eestvedaja Kadi Ploom: „Kolmandat korda toimuvale Peipsi Järvefestivalile on oodatud nii suured kui väikesed vee- ja kultuurihuvilised. Festivali programmis on sel aastal mitmeid põnevaid õpitubasid nagu kalatoidud, Peipsi kalad, veepääste ning joonistatud haavadega esmaabi õpituba. Ka sel aastal stardib festival Vasknarvas ja lõppeb Räpinas, peatudes iga päev uues sadamas. Järvefestival tutvustab kohalikku kultuuripärandit, loodust ja maitseid tavapärasest huvitavamal moel. Kõik vabatahtlikud veesõidukid on oodatud kaasa sõitma. Kogu festivaliprogramm, sealhulgas õhtused kontserdid on kõigile osavõtjatele tasuta!“

Seotud lood:

Meenutusi eelmise aasta festivalist saab näha siit!

Kõikide Peipsimaa suviste tegevuste, ürituste, ööbimisvõimaluste ja muu huvitava kohta saab täpsemalt lugeda Visitpeipsi.com lehelt. Peipsimaa sotsiaalmeedia loosib terve suvi välja ka erinevaid auhindu.