Hiinas ehitatakse maailma "sügavaimat" 19-korruselist hotelli

 (5)
Hiinas ehitatakse maailma "sügavaimat" 19-korruselist hotelli
Foto: Shanghai Shimao / Atkins

Shanghaist ligi 50 kilomeetri kaugusel vanas kaevanduses käib luksushotelli ehitus - ligi saja meetri sügavusse karjääri rajatakse 19-korruseline tehisjoaga luksushotell.

Viietärnihotelli arendaja Shanghai Shimao Property Groupi andmetel on tegemist maailma "sügavaima" hotelliga, sest kogu hoone asub maapinnast allpool. Arhitektuurikonkursi võitis mõned aastad tagasi Briti insenerifirma Atkins, mis projekteeris hoone 100-meetrisele mäenõlvale karjääri serval. 2012. aastal pandi mahajäetud karjääri seinale esimesed lõhkelaengud ja puhastati järsak vastavalt projektile. Praegu ehitustööd käivad ja valmis loodetakse hotell saada selle aasta lõpuks. Avamine jääb ilmselt 2015. aasta algusse.

Viietärnihotell karjääris on osa teemapargist, mille juurde kuulub ka tehisjuga, mis langeb hotelli katuselt 90 meetri kõrguselt alla karjääripõhja. Pargis saab tegeleda kaljuronimise, benji-hüpete ja sukeldumisegat. 428 200 ruutmeetrises teemapargis on osa ehitisi veel karjääri põhjas vee all - näiteks akvaarium, restoran ja mõned numbritoad. Vee alla jääb kokku kolm korrust hotellist.

Luksuslikus karjäärimajutuses on 380 numbrituba, mille hinnad algavad 230-st eurost öö kohta.

Shanghai Shimao Property Group on ehitusse investeerinud ligi 400 miljonit eurot.

Foto: Shanghai Shimao / Atkins