HIINA KUMMITUSLINNAD | Vaata pilte inimtühjadest suurlinnadest

 (49)
HIINA KUMMITUSLINNAD | Vaata pilte inimtühjadest suurlinnadest
Shutterstock

Fotograaf Kai Caemmerer reisis Hiinasse, et avastada ja pildistada müstilisi paiku, milleks on sajad inimtühjad linnad. Reis kestis kokku 80 päeva.

Hiinas on sadu linnu, kus on pealtnäha olemas kõik vajalikud hooned, mis kaasaaegse elustiili tagamiseks vajalikud on – spordisaalid, elamukompleksid, koolid, kunstimuuseumid jne. Küll aga puuduvad nendes linnades elanikud.

Fotograafi sõnul on linnades märgata hooneid erinevatest aegadest. Kuna kõike ei ehitata paari aastaga, leidub hooneid, mis on vanemad, ja hooneid, mis on moodsaima disainiga. Kui külastada aga linna, mida on ehitatud viimased kuus aastat, pole erinevusi märgata. Tüüpiliselt hakatakse linnu ehitama plaaniga, et need valmiksid 15 kuni 25 aastat hiljem.

Hiinal on plaan kolida 2026. aastaks 250 miljonit maakohtades elavat inimest linnadesse ümber. Selleks on ehitatud sadu linnu üle kogu Hiina. Fotograaf Kai Caemmerer sattus tühjalt seisvatest suurlinnadest vaimustusse ja otsustas neid paiku külastada ning pildistada.

Kui näiteks Ameerika Ühendriikides on kombeks linna arendada järk-järgult ehk ehitatakse mõned elumajad ja seejärel vajaduse korral järgmised, siis Hiinas on teisiti. Nimelt on Hiinas kombeks ehitada kogu linn ühe korraga valmis, nii et see sisaldab kõike eluks vajalikku. Alles siis tutvustatakse seda inimestele.