Helsingi linn kehtestab ulatusliku suitsetamise keelu

 (2)
Suitsetajad
Foto: Vallo Kruuser

Helsingi munitsipaal elupindade rendifirma Heka on otsustanud suitsetamise keelata kõigis oma uutes ja renoveeritud korterites. Kui olete suitsetaja ja plaanite sõpradele külla minna või hotelli asemel korteri üürida, siis läheb elu kibedaks.

Suitsetamine keelatakse nii korterites sees kui ka rõdudel ja terrassidel ning aedades. Uuendused ei laiene praegustele kehtivatele üürilepingutele, vahendab Yle uudisteportaal.

Heka juht Jaana Närö ütles Ylele, et aeg on õige selliseks suureks keeluks. Ta lisas, et põhjusi, miks suitsetamine keelata, on lõputult.

„Näiteks on uuringud näidanud, et suitsetamine on Helsingis vähenenud ning meie tahame omalt poolt seda vähenemist toetada. Keeld seostub ühtlasi ka kinnisvara haldamise küsimuste ja probleemidega, mis võivad suitsetamisega tekkida - siin on nii tuleohutuse pool kui ka see, et kui inimesed rõdudel suitsetavad, levib suits ka mittesuitsetajate rõdudele, mis on häiriv," märkis Närö.

Uute reeglite kohaselt võib keelu rikkujat oodata kohene rendilepingu peatamine.

Helsingi linnale kuulub rohkem kui 56 000 korterit, mille järele on suur nõudlus, kuna neil on madalam üürihind. Nendes korterites majutatakse rohkem kui 90 000 inimest, mis tähendab, et iga kuues Helsingi elanik elab munitsipaalpinnal.