Hea uudis! Augusti algusest on eestlastele Sri Lanka viisa kuueks kuuks tasuta

 (1)
Hea uudis! Augusti algusest on eestlastele Sri Lanka viisa kuueks kuuks tasuta
Iidne Sigiriya kindlus Dambulla linna lähedalFoto: Pixabay

Käesoleva aasta aprillis toimusid Sri Lankas ohvrirohked terrorirünnakud, pärast mida langes välisturistide arv drastiliselt. Nüüd on Sri Lanka valitsus otsustanud kasutada turismi soodustavaid meetmeid, neist kõige olulisem tasuta viisa 48 riigi kodanikele.

Alates augusti algusest väljastatakse tasuta viisasid muuhulgas kõikide Euroopa Liidu riikide kodanikele. Viisa saab vormistada Colombo Bandaranaike rahvusvahelises lennujaamas viisataotluse alusel ja see kehtib 30 päeva. Viisat saab ka pikendada, aga siis juba tasu eest.

Tasuta viisasid väljastatakse täpselt 6 kuud ehk siis 1. augustist kuni 2020. aasta 1. jaanuarini — see katab praktiliselt terve Sri Lanka turismihooaja.

Lisaks tasuta viisade jagamisele on Sri lanka valitsus otsustanud ka vähendada lennujaamamaksusid, lennuki kütuse hindasid ja maalt lahkumise tasu. Ka Sri Lanka hotellid teevad suuri sooduspakkumisi, et kliente enda juurde meelitada.

Nende meetoditega loodetakse Sri Lanka välisturism jälle tõusujoonele saada. Ka eestlased on Sri Lankat reisisihtkohana suuresti hinnanud, ehk saab see ilus riik nüüd oma külgetõmbejõu tagasi.

Allikas: Lonely Planet