Hannes Võrno ja Evelin Ilves jagavad laupäevasel reisihommikul oma Kreeka ja Küprose muljeid

 (2)
kreeka
kreekaFoto: Shutterstock

Sel laupäeval, 22. aprillil kl 12 toimub Viru keskuse Rahva Raamatus järjekorras teine Estraveli, Rahva Raamatu ja Petrone Prindi koostöös korraldatud reisihommik, mis viib huvilised seekord Kreekasse ja Küprosele. Kreeka on Eesti inimeste suvehooaja reisisihtkoh-tade edetabeli tipus juba mitmeid aastaid ning reisihommikul tuleb juttu põhjustest, miks niivõrd paljud reisijad sinna üha uuesti minna soovivad. Oma kogemustest räägivad ja reisinõuandeid jagavad Kreeka ja Küprose austajad Hannes Võrno ja Evelin Ilves.

Kord kuus laupäeva keskpäeval Viru Keskuse Rahva Raamatu III korrusel toimuv rännumeeste hommikupoolik keskendub alati ühele eestlaste hulgas populaarsele reisisihtkohale. Märtsis toimunud esimene Bali-teemaline reisihommik osutus ülipopulaarseks ning Rahva Raamatu ruumid olid reisihuvilistega pilgeni täidetud.

22. aprilli reisihommiku fookuses on Kreeka ja Küpose saared, kuna just nendesse sihtkohtadesse sõidab peagi algaval suvehooajal kõige rohkem Eesti inimesi oma puhkust veetma. Kreeka ja Küprose reiside hooaeg kestab maist oktoobrini ning selle aja jooksul külastavad saari tuhanded Eesti reisijad.

Kreeka on Eesti reisijate hulgas kõige populaarsem suvehooaja reisisihtkoht juba mitmendat aastat järjest. Kreeka mandrit ja erinevaid saari külastas 2016. aastal kaks korda rohkem inimesi, kui viis aastat tagasi ning 2017. a suvehooajaks on müüdud veel rohkem Kreeka reise.

Seotud lood:

Kreeka ja Küprose kasvanud populaarsuse põhjuseks on eelkõige see, et nende sihtkohtade kliima ja kohapeal pakutavad võimalused sobivad puhkamiseks ideaalselt. Lisaks on lennupiletid aastate jooksul soodsamaks läinud.

Reisihommikul tutvustatakse imeliste randade, helesiniste laguunide ja kaunite vaadete poolest tuntud Kreeka ja Küprose saari ning räägitakse nende põnevate paikade loodusest, kultuurist ja ajaloost. Hubases õhkkonnas tuleb juttu sellest, miks on puhkus Kreekas niivõrd mõnus, et seal juba käinud inimesed sinna ikka ja jälle tagasi pöörduvad. Antakse soovitusi tuhandete erinäolistest saarte hulgast just endale sobiva puhkusesihtkoha valimiseks ja räägitakse ka hõrgutavast Kreeka köögist.

Oma muinasjutulise elu Küprosel toob kuulajateni raamatu "Minu Küpros" autor Käty Gavriilidis. Juttu tuleb ka raamatust "Minu Kreeka. Ühe isepäise giidi sekeldused hellenite maal.” Reisihuviline ja giid, endine Riigikogu liige Hannes Võrno räägib oma kogemustel põhinedes sel-lest, miks Kreekasse reisida ning millised paigad ja saared tasub kindlasti reisi jooksul üle vaadata. Estraveli erakliendisuhete ja lojaalsusprogrammide juht Katrin Aaslaid jagab oma purjetamiskogemusi Kreeka saartel ning räägib oma muljeid Kreeka ja Küprose reisidelt. Ajakirjanik Koidu Raudvere on Kreekas korduvalt reisinud ning annab soovitusi saare valimiseks. Vestlust rännusellidega modereerib suur Kreeka austaja Evelin Ilves.

Reisihommikul osalejate vahel loositakse välja Kreeka ja Küprose raamatud. Tuntud rännusellidelt ja Estraveli reisikonsultandilt saab küsida kõikvõimalikke Kreeka ja Küprose kohta käivaid küsimusi ning võimalik on broneerida koht Hannes Võrno juhtimisel augustis toimuvale Kreeka saarte grupireisile.

Kuulama ja küsimusi esitama tasub tulla kõigil neil, kes on huvitatud Kreekasse või Küprosele reisimisest ning soovivad saada informatsiooni ja reisinippe suurte kogemustega reisijatelt. Vestlus kestab tund aega, seejärel on kõigil soovijail võimalik ka personaalselt reisinfot, soovitusi ja tuntud reisisellide autogramme küsida.

Estravel AS on Eesti ja Baltimaade suurim ja vanim reisibüroo, millel täitub tänavu 29 tegutsemisaastat. Maikuu reisihommik toimub kuu aja pärast laupäeval, 20. mail 12 Viru Keskuse Rahva Raamatus. Teemaks tulevad Tansaania ja Sansibar ning vestlust juhib reisisell ja teletäht Vahur Kersna.