Google Street View pakub ajaloolisi vaateid Detroiti kadumisest

 (27)
Vaata ka Kopli Liinidele
Google Street View pakub ajaloolisi vaateid Detroiti kadumisest
Foto: Rebecca Cook / REUTERS

Hiljuti Google´i tänavavaatesse lisandunud võimalus kerida vaateid ajaloos tagasi näitab, mismoodi kaovad Detroiti elamukvartalid peale seda, kui inimesed on lahkunud.

Detroiti hääbuvate elamurajoonide vaatamiseks saab tellida seni veel elus püsivast südalinnast ekskursiooni.Julgemad sõidavad isegi jalgrattaga äärelinna hüljatud kvartaleid vaatama. Kuid tugitoolituristid saavad Google Street View abiga vaadata tänavavaateid kodust lahkumata.

Street View alustas kaardistamist Detroitis ligi seitse aastat tagasi ja uuendas tänavavaateid iga paari aasta tagant. Nüüd, kui ajalooliste vaadete nägemise võimalus on ka veebis olemas, saab näha, mismoodi on maastik selle aja jooksul muutunud.

Detroitis, kus veel autotööstuse tippaegadel elas 1,7 miljonit elanikku ja praegu vaid 700 tuhat, avanevad paljudel tänavatel apokalüptilised vaated tondilosside ridadele, samal ajal kui seitse aastat tagasi võis tänavavaatel näha veel õitsvat keskklassi idülli. Mitmed veebilehed on hakanud neid vaateid koguma ja üles panema, et näidata, mismoodi loodus võtab kunagi elamurajooniks kujundatud maastiku juba mõne aastaga tagasi.

2009 Google Street View
2011 Google Street View
2013 Google Street View
Seotud lood:

See Florida Streetil asuv majaderühm on nüüdseks kadunud. 2005. aastal müüdi keskel olev maja 80 tuhande dollariga. Nüüd piirkonnas enam hinnad üle 15 tuhande dollari ei kerki.

2007 Google Street View
2011 Google Street View
2013 Google Street View

Holmesi tänaval asuv majaderivi püsib küll püsti vaatamata elanike lahkumisele, kuid loodus varjab juba mõne aastaga fassaadid tänava poolt. Veel paar aastat ja nagu poleks siin midagi olnudki.

2008 Google Street View
2011 Google Street View
2013 Google Street View

Kas nii saabki Detroitist Ameerika kõige rohelisem linn? 2008. aastal veel siin elati, 2013. aastal reedab elu veel vaid üksik hüljatud madrats kõnnitee ääres.

Kopli Liinide aastane muutumine

2011 Google Street View
2012 Google Street View

Kuid oma Detroit on ka meil Tallinnas - Google Street View on jäädvustanud tänavapildi olulise muutumise Kopli Liinidel 2011.-2012. aastal.