GALERII: Pompoosne Pyongyangi lennujaama uus terminal, mis jääb peaaegu tühjalt seisma

 (23)
NKOREA-AVIATION-AIRPORT-TOURISM-LIFESTYLE
Foto: KNS, AFP

Möödunud nädalal võttis Põhja-Korea riigipea Kim Jong-un ajakirjanikke vastu särava naeratuse ja püstipäi, et esitleda uut lennujaama terminali.

Põhja Korea arhitektuuri iseloomustab kõige paremini monumentaalne kuid küllaltki üksluine sotsialistlik stiil, millesse on pikitud kommunistliku riigi propagandistlike elemente.

Uus lennujaama terminal, mis on mõeldud rahvusvahelisteks lendudeks, paistab jäävat enamuse ajast tühjaks, kuna Pyongyangil on vaid käputäis välisriikidest saabuvaid lende.

Kui teine terminal avaneb, siis lennujaama senieksisteerinud terminal jääb vaid mõne riigisisese lennu teenindada. Kim tellis uue terminali ehituse 2012. aastal, sest teiste riikide lennujaamade kõrval jäi Pyongyangi oma pisikeseks ja tagasihoidlikuks.

Teine terminal on kuus korda suurem kui esimene. Selgusetuks jääb aga see, kuidas hakkab Põhja-Korea reisijaid enda riiki meelitama, et sellise tohutu hoone ehitust kuidagi õigustada.

Teine terminal avatakse ajal, mil stalinistlik riik Põhja-Korea on üks maailma vähem külastatumaid sihtkohti ning kuhu lendavad vaid üksikud lennud Beijingist ning Moskvast.

Vaata pilte galeriist.